zavřít

Zajděte se podívat na premiéru New Game, dokumentu o vývoji čtyř českých her

Windows MAC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O českém herním dokumentu New Game jsme psali už před více než rokem. V době, kdy jeho existence nebyla vůbec jistá. Jeho tvůrce, Aleš Brunclík, se totiž pokoušel vybrat peníze na Startovači a to se mu podařilo, stejně jako se podařilo celý projekt dokončit. Důkazem toho je naplánovaná premiéra na 24. března.

Celá akce začne v 18:00 kousek od Václavského náměstí v DUP36 (Národní 36, Praha). Vstupenka vás vyjde na 50 Kč a koupit si ji můžete na loopeny.cz. New Game je časosběrný dokument, který vznikl nejen díky Startovači, ale také za podpory Slezské Univerzity v Opavě, oboru Adiovizuální Tvorby a Multimediálních Technik.

Ústředním motivem dokumentu Aleše Brunclíka jsou hry Samorost 3 a Space Engineers, ale nejsou jediné. Dokument sleduje celkem čtyři projekty, na nichž demonstruje tvorbu her, jejich význam a ukáže i pracovní postup tvůrců a střípky ze zákulisí vývoje.

Vedle obou zmíněných her se New Game točí také kolem duchařiny Ghost Theory od Dreadlocks a malého projektu Phonopolis. Facebookovou událost k premiéru New Game, kde mimochodem vystoupí také skupina Čas lesa, najdete pod tímto odkazem.

Tagy: adventura česká hra duchařina

Zdroje: Facebook

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.