Podívejte se do zákulisí vývoje českých her. Na Steamu vyšel dokument New Game
zdroj: Archiv

Podívejte se do zákulisí vývoje českých her. Na Steamu vyšel dokument New Game

30. 8. 2017 16:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Aleš Brunclík před rokem a půl vyrukoval na Startovač se svým studentským projektem New Game, který sleduje vývoj her čtyř českých nezávislých studií. Téma je zjevně pro lidi lákavé, protože se projekt podařilo zafinancovat. Premiéra dokumentárního snímku proběhla na konci března letošního roku, ale až nyní se New Game objevil na Steamu za cenu lístku do multikina, tedy 8 eur.

Cílem New Game je odhalit zákulisí vývoje některých českých her, které se výrazně liší svými koncepty. Nahlédnete tak do studií Keen Software House, Amanita Design, Dreadlocks a Hammerware.

Keen Software House sice stojí za výborným vesmírným survivalem Space Engineers a jeho následovníkem Medieval Engineers, ale dokument se zaobírá i technologií GoodAI pod vedením Marka Rosy, která má za cíl poskytnout různým světovým odvětvím (věda, technologie, byznys…) pokročilou umělou inteligenci.

Amanita Design přispějí svými unikátními hrami jako je třeba Samorost 3. V tomto případě se bude hodně řešit označení her za umění. Spousta lidí totiž považuje filmy a knihy za formu umění, ale pro hry to podle nich neplatí. Přitom právě tituly tohoto menšího studia jsou možná více uměním, než hrami.

Dreadlocks se zase rozpovídají o své dlouho připravované horrorové adventuře Ghost Theory, která využívá virtuální realitu, skutečné herce i skutečná místa naší planety. Poslední je pak tříčlenné studio Hammerware představí možná nejunikátnější formu vývoje hry Phonopolis – převádění papírových modelů do 3D.

Ghost Theory zdroj: Archiv

Dokument New Game si vezme 63 minut vašeho času a na Steamu vás vyjde na 8 eur (díky aktuálně probíhající slevě ještě o euro méně). Film na ČSFD zatím hodnotilo jen 31 uživatelů, kteří se společně postarali o pěkné hodnocení 71 %.

Nejnovější články