Galactic Civilizations III
Věková dostupnost

Galactic Civilizations III

Články

Vesmírnou tahovku Galactic Civilizations III brzy rozšíří datadisk Crusade

Dnes tu máme už druhou 4X vesmírnou strategii, která se v blízké době dočká datadisku. Na Stellaris a její Utopii navazuje dva roky stará Galactic Civilizations III s rozšířením Crusade. To do hry přidá novou kampaň, interaktivní invaze, galaktické občany, špionáž nebo vylepšenou grafiku. Tvůrci si od něj slibují prohloubení zážitku a zároveň zjednodušení přístupu pro hráče, kteří si s touhle kolosálně rozlehlou tahovou záležitostí ještě neměli příležitost potykat. 

Datadisk Galactic Civilizations III: Mercenaries nabídne žoldáky, dvě nové rasy a spoustu vylepšení základní hry

První rozšíření pro Galactic Civilizations III nese jméno Mercenaries a tím říká i to nejpodstatnější. Lidstvo i jeho úhlavní nepřítel Drenginské impérium se rozhodly, že přišel čas ukončit vleklou válku a proto se obě strany obrátily na žoldnéře, s jejichž pomocí se pokusí soupeře zadupat do hvězdného prachu. Přídavek přinese novou kampaň, dvě nové frakce a 70 lodí. Úprav se dočká také grafická stránky hry a hudební doprovod. Hlavní novinkou ovšem budou již zmínění žoldáci.

V rozšíření pro Galactic Civilizations III si zahrajete za strašlivé pirátské veverky

Vesmíre, třes se! S novým updatem se totiž na Galactic Civilizations III řítí nová hrozba. Je chlupatá, zubatá a jsou to vlastně humanoidní veverky. Rasa jménem Snathi se totiž stává v rámci DLC vydaného s updatem 1.3 hratelnou. V kampani Revenge of the Snathi se můžete ujmout těchto bývalých vězňů na jejich cestě za odplatou, šířením zla a zotročením všech podřadných ras.

Vesmírní stratégové se mohou pustit do plné verze Galactic Civilizations III

Třetí díl 4X strategie Galactic Civilizations vychází (během pár hodin) konečně na Steamu, kde hru pořídíte za 45 euro. Jako dříve se stanete pány vlastní vesmírné civilizace a budete formovat její vývoj i politiku a obecně vše, co se správnou vojensko-ekonomicko-kulturní expanzí souvisí. To vše v sandboxovém světě s novou mapou pro každou novou hru.

Vesmírná strategie Galactic Civilizations III vás pohltí v půlce května

Už jen tři týdny a všichni fanoušci 4X vesmírných strategií na chvíli zmizí z běžného života. 14. května totiž vychází Galactic Civilizations III, další z povedených strategií z dílny Stardocku. Tentokrát by měla přinést několik zásadních úprav v celkovém designu a tím vyvrátí možné prvotní dojmy, že by snad mohlo jít jen o grafické vylepšení předchozího dílu. Mezi novými prvky tak najdete třeba multiplayer, který zažívá v sérii premiéru.

Lodě pro Galactic Civiliations III mohou navrhnout sami fanoušci

S dvěma dekádami historie v zádech není divu, že studio Stardock sahá po otevřeném vztahu s komunitou věrných fanoušků. Galactic Civilizations III, nejnovější díl už vcelku fousaté série, ostatně v early access verzi vychází ve stále komplexnější podobě, vývojáři se přitom u předběžného přístupu zaklínají právě snahou hru vyvinout společně s fanoušky. Jejich nejnovější nabídka, aby si fanoušci zasoutěžili v návrhu vesmírných lodí do hry, přičemž vítěz krom lodičky získá odměnu 1000 dolarů, proto vlastně není nikterak překvapivá.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
25. září 2015
Recenze