Football Manager 2018
Věková dostupnost

Football Manager 2018

Články

5 žroutů času, které jsem si zakázal hrát

Svět je plný úchvatných počítačových her, což je pro nás, hráče, samozřejmě požehnání – ale vážou se s tím i určité problémy, zvlášť pro profesionální novináře, kteří by se měli orientovat v pokud možno co největším počtu různých titulů. Není tak úplně záhodno nechat si jediným žroutem času pohltit tisíc hodin ročně, i kdyby to byla ta nejlepší hra všech dob. A tak jsem si kombinací introspekce a sebeovládání musel pět her, které bych jinak hrál 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, dočista zakázat.

Je třeba vylepšit přestupové systémy ve fotbalových hrách

Mistrovství světa v Rusku vrcholí, Mbappé, Lukaku a Kane mají celý svět v hrsti, a tak se mi zase povedlo na hlavní stránku propašovat pár svých myšlenek na téma fotbalových her. Tentokrát se zaměřím na téma přestupů. Všichni obvyklí podezřelí – PES 2018, FIFA 18 i Football Manager 2018 – v tomhle ohledu dělají leccos dobře, a leccos velice špatně.

Příběh jediného nervy drásajícího zápasu ve Football Manager 2018

Moje zavýsknutí nejspíš muselo probudit celý do snů ponořený dům, ale nemohl jsem si pomoct. Ještě pár vteřin jsem vyjeveně zíral na obrazovku, než jsem si konečně uvědomil, co se stalo, a vrátil se zpátky nohama na zem. Před mýma očima se na počítači stalo něco, co jsem mohl ovlivnit jen velkou oklikou, a stejně jsem se v tu chvíli vznášel na iluzorních obláčcích vlastní geniality, pronásledován neodolatelnou touhou líbat jistého Hispánce. Co se mi stalo? Dvěma slovy: Football Manager.

Best of 2017: nejlepší sportovní hra

Kategorie sportovních her je co do nominovaných titulů rozhodně ta nejpředvídatelnější. Muselo by dojít k něčemu nevídanému, aby se do naší nominace nevešly každoroční zaručené fotbalové hity, a pak už zbývá vyřešit jen to, zda zbylá místa přiklepnout basketu, hokeji či nějakému zápasení. A víte co? Letos jsme si řekli „dost“. Nesmělé, ukňourané a stěží slyšitelné „dost“, protože ačkoli čtyři z pěti her asi nikoho nepřekvapí, ta pátá už by pár obočí zvednout mohla.

GamesPlay – hrajeme Football Manager 2018

Nová fotbalová sezóna už vlastně vůbec není nová. Po celém světě se vyprofilovali kandidáti na titul i týmy, které budou horko těžko bojovat o udržení ve svých soutěžích. Fanoušci simulátoru Football Manager mezitím netrpělivě čekali, až si budou moci celý ten tyjátr vychutnat na svých počítacích strojích. No, dočkali se. FM 2018 je venku, Vašek ho recenzuje a také si ho zahraje v GamesPlayi. Diváckou podporu včetně světlic, dělobuchů a sprostých chorálů mu bude poskytovat Petr.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
21. listopadu 2017
Recenze