Football Manager 2017

Football Manager 2017

Články

Best of 2016: Nejlepší sportovní hra

Pět her s číslovkami v názvu znamená jediné - na řadě je kategorie sportovních her. Loňský rok se nesl v nadvládě čutálistů, protože do nominace se dostaly hned 3 fotbalové hry. To víte, my bychom do výběru ve jménu rozmanitosti rádi zařadili nějaký nohejbal, jenže vývojáři sportovních her se vesměs pohybují v bezpečných kolejích zavedených sérií, a na nějaké velké experimentování nemají ani pomyšlení. Což samozřejmě neznamená, že letošní várka není kvalitní, protože to ona zase je. Svědčí o tom i fakt, že úplně všechny nominované hry od nás loni dostaly osmičkové hodnocení. Tak se pojďme podívat, která z nich si dokráčela pro mistrovský titul. 

Trable s kamerou ve fotbalových hrách

Jsou svátky, nic se neděje a stejně jako všem, i herním novinářům se v hlavně honí různě divné myšlenky. Ty moje se týkají problému, který se mi v šedé říši mozkových buněk promenáduje už roky – dopadu kamery na hratelnost ve fotbalových hrách.

GamesPlay: hrajeme Football Manager 2017

Pro někoho nejnudnější hra pod sluncem, která je schopná hráče zavalit trilionem tabulek. Pro jiného titul, který dokáže vzbudit emoce a hladinu adrenalinu zvednout až po konečky vlasů. Záleží hlavně na tom, jak moc je člověk zažraný do fotbalu, a jak moc ho láká představa vzít otěže podceňovaného týmu a chytrou taktikou i nákupní politikou z něj udělat uznávaný evropský velkoklub. Anebo je libo splnit si sen v podobě lodivoda národního týmu, který probudí v občanech hrdost na konto vyhraného mistrovství? Football Manager nabízí spoustu možností k seberealizaci, a my vám je předvedeme. Jen se připravte na to, že tento gamesplay asi nebude divoká adrenalinová jízda...

Do hlavního vývojáře série Football Manager se kvůli novému dílu pustili Číňané i Severní Irové

Diváci s transparenty už zaplnili tribuny, rozhodčí má píšťalku v ústech, míč je připravený na výkop. Už se čeká jen na hráče, a Football Manager 2017 se opět vydá na svou roční pouť světem fotbalu. Ačkoliv však první informace od vývojářů naznačují, že předprodeje nového dílu překonávají minulý ročník, studio Sports Interactive stejně nezažívá zrovna nejrůžovější období. Své o tom ví i jeho šéf Miles Jacobson, který se o tom rozpovídal v rozhovoru pro gamesindustry.biz.

Football Manager 2017 nabídne řadu drobných vylepšení, ale žádnou přelomovou novinku

Podobně jako bratránci ze sféry „akčního“ fotbalu – FIFA a PES – i Football Manager aktuálně narazil na dočasný strop toho, kam se může vyvíjet a co nového může přinášet. Důkazem budiž půlhodinové video, které se věnuje novinkám v letošním ročníku. Nečekejte žádné převratné nové funkce, jde spíše o rozvíjení dosavadních systémů, jejich vylepšování a rozšiřování. 
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
12. listopadu 2016
Recenze