Football Manager 2014

Football Manager 2014

Články

Nejhranější na Steamu jsou Football Manager a Dota 2

Kolegové z Ars Technica se jali zkoumat, jak je to s popularitou her na Steamu a nakonec jim z projektu vylezla spousta zajímavých dat. Steam je přitom platforma poměrně neproniknutelná a když pomineme zveřejňovaná data o nejhranějších titulech v uplynulém dni (což je z hlediska celé herní knihovny statisticky nevypovídající), chybí nějaké relevantnější informace. Právě k nim se ale lidé z Ars Technica prokousali.

Best of 2013: Nejlepší sportovní hra

Sportovní hry jsou jedním z mála žánrů, ve kterém svým barbarským vpádem letos nezpůsobily vítr hry, které ještě pořád označujeme za „nezávislé“, i když s tím brzy stejně sekneme, protože to přestává mít vypovídací hodnotu. Důvod je prozaický – udělat kvalitní sportovní hru je technicky velice náročné, a když chcete mít svůj sport s oficiální licencí, je to náročné i finančně. Takový New Star Soccer už léta (v roce 2013 bohužel ne) dokazuje, že i malé studio si může troufnout na sportovní hru, ale jinak, než na to jdou těžkotonážní cvaldové od EA, 2K nebo Segy. A jakkoli nepochybuju, že díky stále větší přístupnosti hotových technologií (Unity a spol.) se nezávislá studia časem začnou čím dál víc spouštět i ve sportovních hrách, za minulý rok se do výběru nejlepších sportovních titulů opět probojovali staří známí. Ne z nutnosti, ale zaslouženě, přestože se všichni až na jednoho drží filozofie mírného pokroku v mezích zákona.

Football Manager 2014 předvádí nový Classic Mode

Když Football Manager 2013 představil Classic Mode, nechápal jsem, proč by měl být tento odlehčený a do minulosti zahleděný mód pro někoho atraktivní. Vždyť bere ze hry košatou komplexnost a spoustu novinek, které se v minulých ročnících objevily, a vrací nás zpátky do doby temna.

Football Manager 2014 vyjde na konci října

Smutné, když dopředu znáte datum, kdy přijdete o kamaráda, protože vás vymění za nějaký kus herního kódu, který se pokouší simulovat realitu. Ještě smutnější ovšem je, že jde o Smutného. Až 31. října vyjde Football Manager 2014, jak konečně šikulové ze Sports Interactive oznámili, Aleš se ztratí a nevyleze minimálně do chvíle, než z něj nevypadne recenze letošního ročníku.

Football Manager 2014 představuje nový interface

Jeden z nejrušnějších dnů v Premier League je za námi. Už víme, že ve Football Manageru 2014 budeme muset Özila vykupovat z Arsenalu a ne Realu (což moc nešlo), Fellaini je na nedobytné pozici v Manchesteru United a Lukaku bude kopat další rok na hostovačce v Evertonu. A Plzeň získala Hubníka. Pro fandy fotbalu zajímavé zprávy, ale pro fandy Football Manageru taktéž.

Football Manager 2014 přinese více než tisícovku vylepšení

Dobří holubi se vracejí. Pravidelná dávka fotbalové drogy už se chystá. Sports Interactive oficiálně oznámili Football Manager 2014. Jak se dá čekat, v rámci hry se představí větší či menší vylepšení stávajících vlastností („neopravuj, co není rozbité“) a pár drobnějších novinek. Mezi vylepšeními najdete kupříkladu lepší 3D zápasový engine s novými animacemi a reálnějšími reakcemi hráčů na dění na hřišti.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
28. října 2013
Recenze