Flower

Flower

Články

Nezapomenutelná relaxační hra Flower vyšla na PC

Flower se bezpečně řadí do desítky mých nejoblíbenějších her všech dob. Stát se větrem, unášet na svých neviditelných křídlech květinový kaleidoskop, nechat se kolébat relaxační hudbou... Žádná výzva, jenom jiný, nepochopitelně zelený a svěží svět. Louky, jaké na naší planetě neexistují, i když bych si moc přál, aby existovaly. Tohle všechno se z PlayStationu konečně přesouvá i na PC.

Tvůrci Journey a Flower představili svou další magickou hru: Sky

Jak Flower, tak Journey pro mne představují unikátní herní zážitky, i když každý jiným způsobem. Pojí je ale několik věcí. Důraz na hratelnost, která se plně obejde bez konfliktu a boje, skvělé audiovizuální zpracování a samozřejmě i tvůrce, studio thatgamecompany v čele Jenovou Chenem. Ti po letech vývoje představili svůj nový titul, který se jmenuje Sky a hned z prvních vteřin videa je jasné, že kráčí ve šlépějích svých předchůdců. Nebo spíše létá.

Hry v muzeích. Je to umění nebo ne?

Co je umění? Kdo a na základě čeho o tom rozhoduje? To jsou věčné otázky, vyvolávající množství diskuzí, vzájemných shod i rozporů, které nepanují jen v běžné společnosti, ale i v odborné vědě. V ní se touto problematikou zabývá estetika, přinášející několik možných řešení. Ani jedno však zatím nenabídlo jednoznačnou odpověď. Muzea a galerie, v nichž by člověka napadlo hledat umění na první místě, dost často fungují na základě vlastních pravidel, infrastruktury a intuice, která se moc neohlíží na odbornou teorii. Nebude tedy zas tak velkým překvapením, že stejně jako se kdysi váhalo nad tím, jestli může být modernistická malba, fotografie, film či komiks uměním, visí v poslední dobou podobný otazník i nad hrami.

Stálá herní expozice Smithsonian se dočkala dvou nových titulů

Uznávám, že debata "jsou hry umění?" nepatří mezi nejakutnější problémy lidstva, dokonce ani mezi nejpalčivější trable samotného herního byznysu. Přesto je sympatické, že americký Smithsonian (to je takový velký chumel muzeí a výzkumných ústavů, jehož výsledkem je výrazná koncentrace vysoce inteligentních jedinců) otázku už před časem tak trochu vyřešil zavedením her do své stálé kolekce. Že se jim tam daří dobře, dokazuje i nynější rozšíření kolekce o dvě nové hry, Flower od thatgamecompany a nezávislého demaku Halo 2600.

Flower, flOw a další hry míří kromě PS Vita i na PS4

Po skvělé zprávě, že se magická záležitost jménem Flower dostane na PS Vita, máme pro vás další skvělou zprávu. Hra se podívá i na PlayStation 4 a předvede se i v 1080p a 60FPS. Což už u téhle hry znamená úžasný audiovizuální zážitek. Nepůjde ale jen o Flower, pro tuto cestu na PlayStation 4 a někdy i PS Vita se chystá několik dalších her.

Nové záběry z Gran Turismo 6 a další články z Konzolista.cz

Vedle recenzí Wonderbook: Diggs Nightcrawler, Call of Duty: Black Ops 2 – Uprising nebo Unearthed: Trail of Ibn Battuta (se zajímavým hodnocením 1/10 :) napsali a zveřejnili kolegové z Konzolista.cz celou řadu zajímavých článků či videí o konzolích, handheldech a hlavně hrách pro ně. Co říká Bethesda o vývoji pro next-gen konzole, a jak se staví k DRM? Jak vypadá Gran Turismo 6 na nových záběrech? Proč je Take 2 proti anti-bazarovým opatřením? Odkazy na tyhle a další informace z Konzolista.cz najdete v článku.

Bleskovky

  • 16. 4. 2015 - Letos v létě dorazí kolekce remasterovaných her FlOw, Flower a Journey na PS4. Hry poběží v rozlišení 1080p při 60fps.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení čtenářů:
30/100
Datum recenze:
7. března 2009
Recenze