Fable II
Věková dostupnost

Fable II

Články

Zpětnou kompatibilitu Xboxu One rozšiřuje Fable II a Splinter Cell

Zpětná kompatibilita je trend, proti kterému snad nikdo nemůže nic namítat. Portfolio her pro Xbox One z Xboxu 360 se čerstvě rozšířilo o hned několik her ze stealthové série Splinter Cell, dvojici fantasy RPG Fable (přičemž jde hlavně o dvojku, která doposud vyšla jen na X360) a o pokračování hack’n’slash Ninja Gaiden. Všechny z nich jsou hratelné i v rozlišení 4K, v případě, že máte Xbox One X.

Fight Club #275 HD: Lvohlavouni

Když s námi ve studiu zasedne ke stolu při natáčení Fight Clubu Petr Bulíř, máte vždycky jistotu, že vás čeká povídání o hrách, které ho v poslední době zaujaly. Tentokrát šlo o Salt and Sanctuary a PS4 verzi akční adventury Ratchet & Clank, která nedávno vyšla. A protože s Petrem zasedli za mikrofony ještě Aleš, Pavel a druhý Petr, byla řeč i o dalších věcech.

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Vyhlášení výherců v soutěži o Xbox 360 ovladače s Fable III motivem

Dnes už není nic jako dřív. Skvěle to svého času vystihl Bart Simpson (citovali bychom, ale paměť už taky není co bývala), a jakkoli nehovořil o výdrži gamepadů, strefil stejně hřebík na hlavičku. Každý pravidelný hráč potvrdí, že jsou jako z papíru bez ohledu na konzoli. Člověk skoro nestíhá naklikávat v e-shopu nové do zásoby. Proto jsme ale tady, abychom vám alespoň pro jednou vrazili gamepad do ruky zadarmo. Vyškemrali jsme pro vás od Microsoftu do soutěže pět kusů X360 ovladače s motivem Fable III. Získat jste jeden z gamepadů mohli po zodpovězení trojice jednoduchých otázek, což se mnohým z vás podařilo. Pětici vylosovaných šťastlivců najdete v článku společně se správnými odpověďmi.

Peter Molyneux: Nikdy jsem neudělal skvělou hru

Na tohle nejsme od sebevědomého chlapíka, který má na svědomí hned několik kvalitních herních počinů (Populous, Fable série a dalš), zvyklí.

Fable 2 - exkluzivní dojmy

Nadšení. Jediné slovo pro vyjádření pocitu z novinářské prezentaci dokončovaného RPG. Ohromilo komplexností svých herních mechanismů i zdrsněním atmosféry oproti prvnímu dílu.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
19. října 2008
Recenze