zavřít

Zpětnou kompatibilitu Xboxu One rozšiřuje Fable II a Splinter Cell

Windows Wii PlayStation 3 PlayStation 2 Xbox 360 GameCube Xbox

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Zpětná kompatibilita je trend, proti kterému snad nikdo nemůže nic namítat. Portfolio her pro Xbox One z Xboxu 360 se čerstvě rozšířilo o hned několik her ze stealthové série Splinter Cell, dvojici fantasy RPG Fable (přičemž jde hlavně o dvojku, která doposud vyšla jen na X360) a o pokračování hack’n’slash Ninja Gaiden. Všechny z nich jsou hratelné i v rozlišení 4K, v případě, že máte Xbox One X.

Série Splinter Cell na motivy knih Toma Clancyho čítá k dnešnímu dni celkem šest titulů, na ohlášení sedmého si fanoušci brousí zuby už od loňské E3. Zpětná kompatibilita se dotkne posledních tří dobrodružství Sama Fishera, tedy těch s podtitulem Blacklist, Conviction a Double Agent.

Remaster prvního Fable už na současné generaci Xboxu najít můžete pod názvem Fable Anniversary, další dva díly na něm doteď chyběly. Pohádková akční RPG z dílny Petera Molyneuxe a již neexistujícího studia Lionhead sice navzdory slibům nepřinesla nic moc revolučního, Fable 2 a 3 jsou ale skvěle hratelná i dnes. Mimo jiné díky trochu kreslené stylizaci, která na rozdíl od snahy o realismus nestárne tak špatně.

Mohlo by vás zajímat

Do třetice všeho dobrého se na Xbox One dostává Ninja Gaiden 2 z roku 2008. Hack’n’slash rubačka se hratelností podobá třeba starším Devil May Cry nebo Bayonettě. Pokud vás láká japonské zasazení, ale Sekiro vás třeba odradilo svou obtížností anebo už ho máte dohrané, klidně se do něj můžete vrátit třeba skrz Ninja Gaiden. I když, s varováním, že Ninja Gaiden také není nic snadného a v obtížnosti je vysoko třeba nad tou Bayonettou nebo posledním DMC5.

Mohlo by vás zajímat

Tagy: xboxone zpětná kompatibilita

Zdroje: Xbox One

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.