F1 2010
Věková dostupnost

F1 2010

Články

Codemasters končí s akčními hrami, chystá nové závody

Nedávno vydaná střílečka Bodycount brzy přijde o rodiče. GamesIndustry.biz uvádí, že byli zaměstnanci včera svoláni na hromadnou schůzi, kde jim byl předestřen plán na uzavření studia. Dohromady se to týká 66 zaměstnanců studia v Guildfordu, které se vedle Bodycount podílelo na vývoji obou posledních Operation Flashpoint titulů Dragon Rising a Red River. Zdá se přitom, že rozhodnutí není motivováno jen špatnými prodeji Bodycountu, který v naší recenzi obdržel mírně nadprůměrné hodnocení.

Herní trh v ČR v roce 2010 rostl, nejprodávanější byla Mafia II

Nejprodávanější hrou roku 2010 v ČR/SR se dle očekávání stala Mafia II od 2K Czech. Vyplývá to z tiskové zprávy Asociací herního průmyslu České a Slovenské republiky, jejíž součástí je vůbec poprvé v historii oficiální žebříček nejprodávanějších her v ČR/SR podle GfK Czech. Češi a Slováci tak potvrdili svůj patriotismus, který nedokázaly zdolat ani celosvětově populární tituly jako Call of Duty: Black Ops, World of Wacraft: Cataclysm, Battlefield: Bad Company 2, Assassin's Creed 2 a další, které se rovněž probojovaly do první desítky (TOP 10 žebříček najdete po rozkliku).

Další čtyři víkendové slevy na Shop.Games.cz

Po několikatýdenní pauze navazuje obchod Shop.Games.cz na akci nazvanou „Víkendová čtyřka“ a přináší další čtyři atraktivní slevy na zajímavý mix herních titulů. Uvedené ceny platí jen pro tento víkend a čas na rozmyšlenou máte tedy do nedělní půlnoci, kdy akce skončí. A jaké tituly jsou pro vás v prvním dubnovém víkendu připraveny?

Best of 2010: Nejlepší závodní hra

Pokud bychom měli nějaký herní žánr označit za nejrůznorodější, pak by volba padla na závodní hry. A nabídka roku 2010 by takový výběr jenom potvrdila. Vybrat si totiž mohl skutečně každý, ať už se jednalo o příznivce realismu, arkádového šílenství, policejních honiček nebo skvěle hratelných "kart" závodů. Mnohé potěšil předchod týmu Criterion k sérii Need for Speed, po letech odkladů vyšlo konečně Gran Turismo 5 a mezi překvapení roku patřila arkádová dvojice Blur a Split/Second.

Codemasters jsou striktně proti bazarovým hrám

Jestli něco dnes hýbe herním průmyslem, je to vedle vydání pohybových ovladačů otázka nebezpečí bazarových her pro vydavatele. Codemasters v tom mají podle všeho jasno. Rod Cousens tvrdí, že „zde máme i sekundární exploataci titulů skrze platinové edice, což může následně vést k pirátství“.Odvážný názor následně ještě doprovází odvážnými idejemi ohledně možností, jak zabránit bazarovému prodeji her. Dle něj je jednou z možností prodávat nekompletní hry, jejichž druhou část si pak zakoupí online. „Umím si představit, že vydáme další hru ze série Formula One, která bude jen z poloviny kompletní. Bude mít třeba šest tratí a za další si budete muset zaplatit.“

FIFA 11 láme v UK prodejní rekordy

Všichni milujeme statistiky a je velká škoda, že zatím nemáme od gfk žádná oficiální prodejní čísla pro tuzemský trh. Nemáme tedy jinou možnost, než se bavit statistikami ze zahraničí, třeba z největšího evropského trhu, kterým je Velká Británie. A tam aktuálně kraluje kdo jiný, než FIFA 11.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
30. září 2010
Recenze