Endless Space

Endless Space

Články

Endless Space 2 je dočasně zdarma, ve velké slevě a ještě dostane nové DLC

Na Steamu odstartovala „víkendová“ akce se sérií Endless. Uvozovky jsou na místě, protože se akce prakticky protáhne až do úterý a víkend vlastně ještě nezačal. Na Steamu je standardně několik takových akcí, ale větší pozornost si podle nás zaslouží právě Endless hry.

Tvůrce série Endless Space zakládá nové studio zaměřené na taktická RPG

Amplitude Studios za svou šestiletou existenci stihlo udělat čtyři hry, všechny z rodiny „Endless“. Začalo to vesmírnou 4X strategií Endless Space, pokračovalo fantasy strategií Endless Legend a po malé odbočce Dungeon of the Endless se studio loni vrátilo ke svým kořenům pokračováním Endless Space 2. Mezí tím ho mimochodem v roce 2016 odkoupila Sega. Nyní se ukázalo, že jeden ze dvou zakladatelů odešel, aby se sám realizoval v novém studiu.

Strategický Humble Bundle nabízí Endless Space 2 nebo Tooth and Tail

Správný stratég si umí vybrat tu nejlepší chvíli k útoku. Je-li vaším cílem dobýt pro svou steamovou knihovnu Endless Space 2, Tooth and Tail nebo Empire: Total War, čas ke zteči právě nastal. Humble Bundle nabízí tyhle a další tituly za tolik, kolik se vy sami rozhodnete zaplatit, byť pro odemknutí nejvyšší úrovně, kde se nachází vesmírná 4X od Amplitude a krysí válka od Pocketwatch, se musíte rozloučit s 10 eury.

Nezávislý rozcestník – strach a hnus Robinsona Crusoe

Milí tuláci, dnešní Rozcestník vám ukáže cestu k místu, kde se budete bát. Odtamtud vás nasměruje do jednoho ustříleného kyberpunku, jenž má velmi blízko k sérii Quake/Unreal. Navštívíte však ještě dřívější minulost a podíváte se, jak se dá snoubit kouzlo Dooma / Duke Nukema s dvourozměrnými plošinovkami 80. let. A pak? Pak se probudíte na neznámém místě plném neskutečné fauny a flóry, a budete bojovat o holé přežití. (Dan Vávra by z onoho místa radost neměl.)

Strategie Endless Space připomíná videem své vydání

Jestli je vesmír nekonečný, na tom se ještě vědci neshodli. Rozhodně je ale velký. Název vesmírné strategie od Amplitude Studios tedy není přesný, ale je fakt, že nazvat hru „Velký vesmír“ by bylo poněkud laciné a nenaznačovalo by to nekonečné ambice, kterým tvůrcům rozhodně nelze upírat. Endless Space si totiž nebere servítky a pokouší se realizovat velké množství komplexních herních prvků a ještě slibuje nekonečnou znovuhratelnost. Vedle průzkumu vesmíru, obchodu, diplomacie a tahových bojů vás tady čeká i upravování vlastních lodí a vytváření speciálních letek. Například. A to všechno navíc i v multiplayeru.

Vzhůru do průzkumu galaxie ve strategii Endless Space

Kdysi pracovali na sériích Battlefield, strategii R.U.S.E. či sérii Heroes of Might & Magic, dnes si říkají Amplitude Studios. Sebranka bývalých vývojářů z UbiSoftu a EA pracuje na 4X vesmírné strategii Endless Space, zasazené do fiktivního sci-fi univerza, jehož historie se datuje miliony let nazpět.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
2. srpna 2012
Recenze