Elex
Věková dostupnost

Elex

Články

Piranha Bytes: Studio, které nepřekročilo vlastní stín

Snad do konce života mi zůstane v paměti bezpečně usazená moje první zkušenost s německým RPG Gothic. Hra byla tehdy přiložená na dvou CD u Levelu, vypadala na svou dobu dostatečně zajímavě, rozjel jsem ji na archivním domácím notebooku a bylo to RPG, což bylo pro mě v onom věku kolem dvanácti let naprosto zásadní. Co mě ovšem čekalo ve hře, bylo šokující, počínaje ovládáním a konče prvním krysokrtem, neschopností otevřít truhlu a prvním nešťastným pádem znamenajícím jistou smrt. Nevydržel jsem u Gothicu snad ani půl hodiny, jen abych se k němu vrátil po několika měsících a hře propadl na několik dalších let.

THQ Nordic se rozrůstá o německá RPG od studia Piranha Bytes, chystá se asi Elex 2

Už to začíná být ohrané, ale společnost THQ Nordic opět vyrazila na nákupy a vrátila se s dalším středně velkým studiem. Nejnovějším úlovkem je německé Piranha Bytes založené v roce 1997, které o pět let později změnilo vlastníka, kterého má dodnes. THQ Nordic spolu se studiem získává i práva na tři hlavní značky: Gothic, Risen a Elex.

Nový LEVEL 281 pitvá Star Wars a loot boxy

Vánoce jsou za dveřmi a poslední LEVEL roku 2017 je tady. Předvánoční herní nadílka už možná trochu opadla, ale to neznamená, že bychom neměli o čem psát, spíše naopak. Ve velkém tématu jsme využili kontroverzního vydání Star Wars Battlefront II nejen k povídání o samotné budoucnosti Hvězdných válek, ale i o fenoménu takzvaných loot boxů, který do her prorůstá stále častěji. Na dalších stránkách se pak můžete těšit na téma Honzy Horčíka o tom, kde v Čechách studovat herní vývoj, zabývali jsme se i nezávislými vývojáři, kterým hrozí syndrom "one hit wonder", a nezapomněli jsme ani na recenze. Vedle Battlefront II jsme se podívali na zoubek třeba hrám The Evil Within 2, Elex, Doom VFR a dalším zajímavým titulům.

V nové Games TV se dozvíte, proč je ELEX příšerná a skvělá hra zároveň

Přes 300 příspěvků v diskuzi pod naší recenzí napovídá, že nová hra od tvůrců Gothicu a Risenu opět vyvolává rozporuplné reakce a vášně. Jak se k ní postavil Lukáš, jehož chlad vůči studiu Piranha Bytes by napovídal dojmy spíše negativní? Obsáhlý čtvrthodinový díl herního pořadu Games TV vás možná o to víc překvapí!

Bleskovky

  • 22. 12. 2017 - Nový patch pro hru ELEX přináší lepší rozlišení (PS4 Pro/Xbox One), nové nastavení obtížnosti a mnoho oprav.

  • 22. 9. 2017 - RPG Elex proběhnete na konec hry za 40 hodin. Pokud ji však budete chtít dohrát kompletně, připravte se na více než 100 hodinové dobrodružství.

  • 26. 6. 2017 - Video: Téměř třináct minut gameplay záběrů ze hry ELEX, které byly k vidění na E3 2017.

  • 22. 8. 2016 - Video: 9 minut gameplay záběrů z akční RPG hry ELEX, kterou má pod palcem Piranha Bytes.

  • 28. 4. 2016 - Video: První gameplay záběry ze sci-fi RPG ELEX, které mají pod palcem vývojáři z Piranha Bytes.

  • 8. 1. 2016 - STEAM odhalil nové screeny a minimální požadavky pro akční RPG ELEX, který má pod palcem Piranha Bytes a Nordic Game (Gothic).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
67/100
Datum recenze:
26. října 2017
Recenze