Dreamfall: The Longest Journey
Věková dostupnost

Dreamfall: The Longest Journey

Články

Na GOGu probíhají masivní slevy na kyberpunkové hry

Staré klasiky i novější tituly za hubičku

Trailer na druhou epizodu Dreamfall Chapters je plný otázek bez odpovědí

Vydání Dreamfall Chapters Book Two: Rebels je za dveřmi. Druhá epizoda adventurního dobrodružství vychází již 10. března, a pokud vám příběh protagonistů není lhostejný, tak si nenechte ujít následující trailer, který se odehrává v obou světech hry - v cyberpunkové budoucnosti i v Arcadii, magické alternativě suché reality.

Dreamfall Chapters: V Praze je blaze

Ragnar Tornquist se společně s Dagem Schevem tváří jako dvojka uličníků, kteří se vetřeli do obchodní haly Gamescomu, aby posedávali po sterilních kavárnách a nad kelímkem kávy ukazovali lidem svojí nezávislou hru. Dreamfall Chapters, která na Ragnarově Macovi běží, skutečně nezávislá je a Ragnar s Dagem, jinak zasloužilí a zkušení vývojáři, se potěšeně usmívají, když vypráví o pocitu volnosti, jaký na výstavě zažívají. „Už tu nejsme s velkou firmou a nemusíme s úsměvem prezentovat hry s dlouhým a komplikovaným vývoje - ukazujeme to, co je jen naše, čemu věříme a jen těm lidem, kteří projeví zájem,“ říkají.

Pražský odpaďák a online prvek na videu z Dreamfall Chapters

Praha právě prožívá svou renesanci jako místo, jehož genius loci inspiruje tvůrce her natolik, že ji ve svých hrách chtějí mít a využívat. Nedávno nás překvapili vývojáři z Turn 10, když připravovanou závodní hru Forza Motorsport 5 pro Xbox One představili ukázkami z pražského okruhu. O víkendu se k nim přidali vývojáři z týmu Red Thread Games, když na herní konferenci Rezzed prezentovali ukázku z Dreamfall Chapters, ve které rovněž figurovala Praha.

Ragnar Tørnquist: Dreamfall Chapters bude dospělá adventura

Jedna z příjemných věcí na kickstarterových kampaních je bezprostřední kontakt s tvůrci oznámených her. Nemusíte bojovat se sedmihlavou PR saní, abyste získali rozhovor – stačí se jen domluvit přímo s tvůrcem hry a rozhovor je otázkou jednoho zavolání na Skypu. O dalších výhodách svižné komunikace a práce v malém nezávislém týmu mluvil Ragnar Tørnquist v první části našeho rozhovoru, ve druhé se věnuje vyprávění příběhů ve hrách The Longest Journey, Dreamfall a samozřejmě i Dreamfall Chapters.

Ragnar Tørnquist: O znovuzrození Dreamfall Chapters

Futuristickým trikem digitálního mága s uměleckým jménem Sky „proč se mi seká video“ Pe jsme se několik dní před koncem kickstarterové kampaně na Dreamfall Chapters spojili s Ragnarem Tørnquistem. Na kontě má The Longest Journey a Dreamfall, a také přes milión dolarů, které mu lidé z celého světa dali, aby uskutečnil jejich sen: pokračování ságy The Longest Journey.