Dreamfall: The Longest Journey
Věková dostupnost

Dreamfall: The Longest Journey

Články

Trailer na druhou epizodu Dreamfall Chapters je plný otázek bez odpovědí

Vydání Dreamfall Chapters Book Two: Rebels je za dveřmi. Druhá epizoda adventurního dobrodružství vychází již 10. března, a pokud vám příběh protagonistů není lhostejný, tak si nenechte ujít následující trailer, který se odehrává v obou světech hry - v cyberpunkové budoucnosti i v Arcadii, magické alternativě suché reality.

Dreamfall Chapters: V Praze je blaze

Ragnar Tornquist se společně s Dagem Schevem tváří jako dvojka uličníků, kteří se vetřeli do obchodní haly Gamescomu, aby posedávali po sterilních kavárnách a nad kelímkem kávy ukazovali lidem svojí nezávislou hru. Dreamfall Chapters, která na Ragnarově Macovi běží, skutečně nezávislá je a Ragnar s Dagem, jinak zasloužilí a zkušení vývojáři, se potěšeně usmívají, když vypráví o pocitu volnosti, jaký na výstavě zažívají. „Už tu nejsme s velkou firmou a nemusíme s úsměvem prezentovat hry s dlouhým a komplikovaným vývoje - ukazujeme to, co je jen naše, čemu věříme a jen těm lidem, kteří projeví zájem,“ říkají.

Pražský odpaďák a online prvek na videu z Dreamfall Chapters

Praha právě prožívá svou renesanci jako místo, jehož genius loci inspiruje tvůrce her natolik, že ji ve svých hrách chtějí mít a využívat. Nedávno nás překvapili vývojáři z Turn 10, když připravovanou závodní hru Forza Motorsport 5 pro Xbox One představili ukázkami z pražského okruhu. O víkendu se k nim přidali vývojáři z týmu Red Thread Games, když na herní konferenci Rezzed prezentovali ukázku z Dreamfall Chapters, ve které rovněž figurovala Praha.

Ragnar Tørnquist: Dreamfall Chapters bude dospělá adventura

Jedna z příjemných věcí na kickstarterových kampaních je bezprostřední kontakt s tvůrci oznámených her. Nemusíte bojovat se sedmihlavou PR saní, abyste získali rozhovor – stačí se jen domluvit přímo s tvůrcem hry a rozhovor je otázkou jednoho zavolání na Skypu. O dalších výhodách svižné komunikace a práce v malém nezávislém týmu mluvil Ragnar Tørnquist v první části našeho rozhovoru, ve druhé se věnuje vyprávění příběhů ve hrách The Longest Journey, Dreamfall a samozřejmě i Dreamfall Chapters.

Ragnar Tørnquist: O znovuzrození Dreamfall Chapters

Futuristickým trikem digitálního mága s uměleckým jménem Sky „proč se mi seká video“ Pe jsme se několik dní před koncem kickstarterové kampaně na Dreamfall Chapters spojili s Ragnarem Tørnquistem. Na kontě má The Longest Journey a Dreamfall, a také přes milión dolarů, které mu lidé z celého světa dali, aby uskutečnil jejich sen: pokračování ságy The Longest Journey.

Dreamfall Chapters bude mít tři hratelné postavy

Na Dreamfall Chapters se čekalo velmi dlouho a na hotovou hru si ještě nějakou dobu počkáme. Vývoj teprve začíná a nezapomeňte, že se toho vlastně ani dočkat nemusíme. Studio Red Thread s Ragnarem Tørnquistem v čele získalo grant od Norského Filmového Institutu, který ale stačí jen na začátek vývoje, nikoliv na celý projekt. Pak to bude na nás, až Tørnquist začátkem příštího roku spustí kampaň na Kickstarteru. Mezitím si můžeme přečíst několik novinek, které z otce série vypadly v nejnovějším rozhovoru s Polygonem. Zapomeňte na epizodický formát a připravte se na tři hratelné postavy.

Bleskovky

  • 29. 4. 2014 - Ragnar Tørnquist (Dreamfall): Sony je proaktivní, na rozdíl od Microsoftu.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
25. dubna 2006
Recenze