Zatímco ve Forze šlo Prahu rozeznat na první pohled dle známých budov a památek, Prahu v Dreamfall Chapters byste pravděpodobně poznali jen těžko, nebýt na pozadí znějící češtiny v podání odpadkového koše a samozřejmě přiznání Ragnara Tørnquista a jeho kolegů. Malá domů pro nás z Čech či Prahy však nebyla na prezentaci Dreamfall Chapters tím nejzajímavějším. Naštěstí.
Pohled na ruiny Prahy pod nánosem moderních budov megaměsta Europolis je možná hezký a česky dabovaná hláška odpadkáče „Pozor, zanechte vaše odpadky ve mně“ vtipná, ale hezčí je pohled na interakci Zoe s duem svářecích robotů. Jednoho z nich potřebuje hlavní protagonistka přemluvit ke spolupráci, a když tvůrci prezentují hráčskou volbu typu nechat robota žít – poslat ho na sebevražednou misi, objeví se náznak zajímavého prvku. Hra v tu chvíli zobrazí, kolik lidí se rozhodlo pro tu nebo druhou volbu. K tomu bude samozřejmě nutné, abyste hře dali svolení k připojení k internetu, a sám váhám, jestli bych to udělal. Ne proto, že bych zastával negativní postoj vůči online prvkům v adventurách, ale z prosté obavy, že by mě rozhodnutí ostatních mohlo ovlivnit.
Rozhodně jsem ale zvědavý, jestli podobně netradičních prvků nechají norští vývojáři ve hře více, protože by se Dreamfall Chapters mohla i s jejich pomocí vymezit proti ostatním adventurám a říci si na to konto o větší pozornost. Integrace podobných komunitních, respektive online prvků je dnes v módě, jak jsme se přesvědčili na E3 skrze tituly Watch Dogs, Division nebo Dark Souls. Jejich aplikace v adventuře je však nečekaná a o to zajímavější.
Jak ale tvůrci v závěrečné sekci prezentace při zodpovídání otázek sami uvádí, soustředí se zejména na příběhovou složku hry. Na to konto ostatně ze hry odstranili řadu plánovaných prvků včetně parkourových sekcí či jakýchsi soubojových sekvencí, ve kterých byste se ale nemlátili fyzicky, nýbrž smyslově. S odkazem na to lze konstatovat, že se vývojáři drží přání většiny přispěvatelů z Kickstarteru a výsledkem jejich snahy by měla být příští rok hra, kterou nebudou kazit žádná nepatřičná „zlepšení“, jako byly kupříkladu příšerné souboje v předchozím Dreamfallu.