Draugen

Draugen

Články

Tvůrci Dreamfall Chapters chystají akční adventuru Dustborn

Být tak americkým mezistátním kurýrem!

Tajemný Draugen od tvůrce The Longest Journey vás zve do malebného Norska

Od autorů Dreamfall Chapters nelze očekávat nic jiného než kvalitní adventuru. Draugen vypadá už od svého prvního představení velmi slibně: Lákavé je jednak norské prostředí, jednak 20. léta minulého století. Adventura už byla vydána na milost a nemilost široké veřejnosti a naštěstí to vypadá, že nejde o krok zpátky.

Severský thriller Draugen od tvůrců Dreamfall Chapters vyjde v květnu

Od prvotního oznámení Draugen uteklo hodně vody, první ukázku vypustil tým Red Thread už v roce 2014 a pak se na trestuhodně dlouhý čas odmlčel. Nádherné norské fjordy za tu dobu neztratily nic ze svého kouzla a příběh z pera Ragnara Tørnquista nastavuje vysoká očekávání, stejně jako podíl dalších členů týmu stojících za epizodickou adventurou Dreamfall Chapters. Teď by severská detektivka měla po letech konečně vyjít.

Tvůrci Dreamfall Chapters konečně vydají severské drama Draugen

Když jsem si zjišťoval, kdy naposledy jsme psali o nádherně vypadající adventuře Draugen, nestačil jsem se divit. Vývoj se rozjel na plné obrátky koncem roku 2015, ale o samotné existenci nové hry studia Red Thread Games se ví už od roku 2013. Vývojové období skončí po dlouhých šesti letech, na což nás připravuje tajuplný trailer.

Tvůrci Dreamfall začali naplno pracovat na temném hororu Draugen

Vývojářům z Red Thread Games se podařilo získat další grant od Norského Filmového Institutu, díky kterému se může chystaný horor Draugen přesunou z předprodukční fáze do plnohodnotné produkce. Horší zprávou je, že start produkce v říjnu 2015 znamená posunutí data vydání - původně se počítalo ještě s letošním rokem, který ale vývojáři nestihnou a nové datum zatím nezveřejnili.

Draugen od tvůrců Dreamfall děsí norským duchem

Jejda, to bylo se sluchátky velmi působivé. Intenzivní. Strašidelné. O hororu Draugen jsme psali v souvislosti s tím, že na něm pracuje stejné studio jako na Dreamfall Chapters – Red Thread Games s Ragnarem Tornquistem. Peníze na Draugena pochází od Norského filmového institutu, který podobné hry podporuje.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
8. června 2019
Recenze