zavřít

Tvůrci Dreamfall Chapters konečně vydají severské drama Draugen

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Když jsem si zjišťoval, kdy naposledy jsme psali o nádherně vypadající adventuře Draugen, nestačil jsem se divit. Vývoj se rozjel na plné obrátky koncem roku 2015, ale o samotné existenci nové hry studia Red Thread Games se ví už od roku 2013. Vývojové období skončí po dlouhých šesti letech, na což nás připravuje tajuplný trailer.

Draugen je severské detektivní drama, ve kterém se v roli amerického cestovatele Edwarda Charlese Hardena vydáváte roku 1923 do Norska hledat svou ztracenou sestru. Na tento nelehký úkol nebudete sami. Doprovodí vás krásná a lehce hyperaktivní slečna Lissie.

Tvůrci ji popisují jako živoucí, dýchající, nezávislou společnici, která vám bude neustále k ruce, třeba pro účely konzultace nově nabytých poznatků v přirozeném dialogu. Nové video níže je sice skoupé na jakékoliv informace, ale počáteční atmosféru hry a charakter Lissie vykresluje docela dobře.

Draugen vás protáhne norskými fjordy a zdejší uzavřenou komunitou, která ukrývá nejedno tajemství. Krása dříve či později ustoupí temnotě, která začne zahalovat nejen oblohu, ale i Edwardovu mysl, čímž postupně potemní i atmosféra celku.

Hra vypadá i zní opravdu lákavě, i vzhledem k historii studia stojícího za zajímavou adventurou Dreamfall Chapters. Tvůrce příběhu Ragnar Tørnquist stál u zrodu onlinovky The Secret World, takže i o hororovou stránku by mohlo být postaráno. Osobně Draugen řadím do kolonky „očekávané“ pro příští rok, kdy bez bližšího upřesnění vyjde na PC (Steam), PlayStation 4 a Xbox One.

Draugen

Draugen

Draugen

Draugen

Draugen

Tagy: drama adventura severská mytologie

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.