zavřít

Tvůrci Dreamfall začali naplno pracovat na temném hororu Draugen

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojářům z Red Thread Games se podařilo získat další grant od Norského Filmového Institutu, díky kterému se může chystaný horor Draugen přesunou z předprodukční fáze do plnohodnotné produkce. Horší zprávou je, že start produkce v říjnu 2015 znamená posunutí data vydání - původně se počítalo ještě s letošním rokem, který ale vývojáři nestihnou a nové datum zatím nezveřejnili.

Draugen se chystá pro PC a blíže nespecifikované "konzolové platfromy", byť je poměrně jasné že tím tvůrci myslí s největší pravděpodobností PlayStation 4 a Xbox One. Hra poběží na Unreal Engine 4, což je velká změna oproti původně plánovanému použití enginu Unity 3D.

Připomeňme, že se Draugen odehrává v severovýchodním Norsku v roce 1923. Vy se ujmete role amerického cestovatele hledajícího ztracenou sestru. Hlavní hrdina se dostaví do vesničky na kraji civilizace aby zjistil, že ne všechno je takové jak to na první pohled vypadá. A že v hloubi temných vod se skrývá něco, co rozhodně nechcete potkat.

Zní vám to trochu Cthulhu? To byl zřejmě i záměr tvůrců, protože H.P. Lovecrafta zmínili jako jeden ze svých zdrojů inspirace, vedle anglické gotiky, norského noir a severských pohádek. Draugen by tak měl být velice zajímavou hororovou kombinací výše uvedeného, přičemž na všechno budeme nahlížet z pohledu vlastních očí.

Sami vývojáři popisují hru jako psychologický survival horor, ve kterém nemusíte jen přežít, ale hlavně se v drsném cizím prostředí nezbláznit po dobu jednoho týdne. A jestli jsou informace na oficiálním webu hry stále aktuální, měli bychom se již brzy dočkat Kickstarteru, který by měl pomoct dostat celý projekt do finální podoby.

Norský Filmový Institut udělil vývojářům grant ve výši 150 000 dolarů, přičemž jde o druhou finanční injekci. Hra už od NFI získala celkem 370 000 dolarů, díky čemuž se mohla dokončit preprodukce, plánování, design, prototyp a nyní i spuštění produkce.

Granty pro Draugen nejsou u Norského Filmového Institutu žádnou výjimkou. NFI už dříve investovali například do Among the Sleep, ale na seznamu mají stovky tisíc dolarů pro další nezávislé hry.

Tagy: horor first person psychologický

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.