DOOM II

DOOM II

Články

Designéra úrovní pro Doom 2 inspiroval jeho vlastní dům

Netradiční domovní prohlídka u Sandyho Petersena

První dva Doomy dostaly na Steamu velký update

Nadčasová střílečka je zas o trochu nadčasovější

GOG nabízí za pár korun nové i staré pecky od Bethesdy

Do nové hry od Bethesdy zbývá pouhý měsíc. Doom Eternal vyjde 20. března, tak proč si do té doby nepřipomenout některé z jeho starších předchůdců, když jsou zrovna na GOGu za pár šupů? Stejným způsobem můžete zavzpomínat na další ikonické série studia a mezi kousky, kterým táhne na 20, ale i 30 let, se najde i pár z poslední dekády.

První tři Doomy na konzolích – recenze

Když se řekne Doom, vybaví se mi několik nosných momentů mého hráčského života. Setkání s Johnem Romerem na Game Access v Brně. Kabelem propojené počítače 468 MAX a můj první multiplayer ve čtyřech, pěti letech. Nebo klasický devadesátkový mulťák, kdy jeden hráč chodí a otevírá dveře a druhý v mezičase kosy zástupy pekelníků. Přesto bych Doom do svých nejoblíbenějších her na první dobrou nezařadil, protože původní doomovská hratelnost v kontextu žánru zestárla. Jak se ale Bethesda připravuje na vydání Doom Eternal, přistála na současných konzolích trošku nečekaná nostalgická nadílka.

Rozhlasový pořad Vektor věnuje své vysílání sérii DOOM

Kdo by neznal veleslavný kytarový riff, burácející na mapě E1M1 z prvního Dooma? Ne každý si však vybaví další pecky od zvukaře a hudebníka Bobbyho Prince, který v nich navíc do velké míry kopíroval metalové vypalovačky nejenom osmdesátých let. Už proto určitě nevynechejte dnešní půlnoční vysílání Vektoru - pořadu o herní hudbě, který na Radiu 1 připravuje Lukáš Grygar.

Nový díl herního pořadu Games TV rekapituluje sérii DOOM

Zatímco Honza Olejník udělil ve své recenzi novému Doomovi kulatou osmičku, Lukáš v pořadu Games TV žádná čísla nerozdává. Připravil si pro vás totiž ohlédnutí za celou pekelně povedenou sérií stříleček, které změnily herní svět.

Bleskovky

  • 1. 4. 2020 - Původní Doom a Doom 2 se navzdory svému stáří dočkaly opravných patchů. Řeší především problémy se zvukem a stahovatelným obsahem.

  • 3. 9. 2018 - Hráči po 24 letech odhalili všechna tajemství ukrytá v druhém Doomovi.

  • 27. 6. 2017 - John Romero prodává přes Ebay originální diskety se hrou Doom II.

  • 8. 9. 2016 - Video: Úvodní část nejnovějšího dílu série Doom předělaná do enginu Doom 2.

  • 24. 2. 2016 - Předobjednávkou Xbox One verze hry Doom v Xbox Store obdržíte Doom 1 a Doom 2 zdarma.

  • 28. 5. 2015 - Videa: První mapa z Doom 2, prostředí Silent Hill 4 a koupelna ze Saw vytvořena v Unreal Engine 4.

Hodnocení Metacritic:
83/100