Divinity: Dragon Commander
Věková dostupnost

Divinity: Dragon Commander

Články

GDC 2015: Neustále na pokraji bankrotu - příběh dramatického vývoje Divinity: Original Sin

Zadlužil se, kde jen mohl. Posbíral peníze dopředu, kde jen mohl. Neplatil včas, kde jen mohl. Natahoval vývoj, jak jen mohl. A s jediným cílem: konečně po 10 letech realizovat svou vizi kooperativního RPG, které si nebere servítky, nic kvůli hře více hráčů nezjednodušuje a nabízí řadě z nich zážitek, na jaký dlouho nezapomenou (a nám nezapomenou, že jsme jej nezvolili RPG hrou roku 2014 :). Šéf Larian Studios Swen Vincke je extrémista v každém ohledu, a i když sám přiznává, že do svého gamblu zatáhl vědomě spoustu lidí, nakonec se risk vyplatil: kooperativní RPG Divinity: Original Sin milují hráči, recenzenti a youtubeři, ale hlavě se dobře prodává, zajišťuje studio do budoucna a úspěšně tím napravuje pověst Larianů, pošramocenou vydáním Divinity II.

GOG nabízí slevu na tajemné hry a pozadu nestojí ani Steam a Humble Bundle

Klasické slevové akce jsou dnes už úplně všude a pořád, takže se provozovatelé digitálních obchodů snaží hráče zaujmout něčím netradičním. V případě GOG.com jde o aktuální "Mutator promo". Princip této slevové akce je jednoduchý - když si koupíte alespoň tři hry, máte možnost dokoupit si za pakatel další tři, které ale vybere náhodně systém a nemáte nad tím žádnou kontrolu. Můžete se tak za pakatel dostat k nějaké staré a levné záležitosti nebo k něčemu novému a drahému.

Best of 2013: Nejlepší RPG

Pro fanouška velkorozpočtových RPGček byl uplynulý rok savanou až pouští. Nevyšel Mass Effect ani Zaklínač, zato na sliby o nejlepších RPGčkách všech dob byl Kickstarter bohatý. Urodila se řada konceptů, na které jsme rádi přispěli penězi a zatímco se vývojáři uzamkli do svých studií (kde všechny peníze nepochybně používají na ženy, víno a zpěv) jsme zkoumali nezávislou tvorbu na PC nebo v Japonsku namixované RPG drinky.

Co vše jde dělat v Divinity: Dragon Commander?

Pořád nemohu věřit tomu, co všechno nacpal Larian do své RPG strategie (a desítky dalších podžánrů) Divinity: Dragon Commander. Takže si tu budete vyrábět jednotky, bojovat s nimi na malé mapě, posouvat je po velké mapě, budete jim moci velet z výšky i se zapojit do boje v podobě draka...

Fight Club #139 HD: Volej Olej

Na videozáznamu podcastu Fight Club #139 uvidíte a uslyšíte, jak jsme si připomněli právě dokončovanou kombinaci akce, RPG a strategie Divinity: Dragon Commander, jak jsme se zamysleli nad přáním výrobce distribuovat virtuální brýle Oculus Rift v ideálním případě zdarma, a jak jsme probrali průlom v nahlížení US úřadů na profi hráče League of Legends.

Dragon Commander se chlubí dynamickým videem z multiplayeru

Chvíli sice není moc jasné, co se na obrazovce děje, ale díky záměrně přehnanému komentáři se celkem rychle zorientujete a rozklíčujete, jak asi budou probíhat střety více hráčů v Divinity: Dragon Commander. Právě v tomhle videu uvidíte střet dvou hráčů, kteří se utkali na dvou mapách s výsledkem...
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Datum recenze:
10. srpna 2013
Recenze