Devil May Cry 4
Věková dostupnost

Devil May Cry 4

Články

Z Xbox Game Passu mizí víc her, než jich tam přibývá

Obsah předplatného Xbox Game Pass je zhruba stejně stabilní jako ten na Netflixu. Spousta her měsíc co měsíc přibývá, ale také jich dokonce ještě větší počet ubývá. Těžko říct, jestli už je opravdu nikdo nehraje, nebo vás jen Microsoft chce přimět k jejich trvalé koupi. Tak či tak, v Game Passu už prostě nebudou.

Capcom prý chystá pátý Devil May Cry exkluzivně pro PlayStation 4

Akční sérii Devil May Cry bychom na současné generaci konzolí hledali marně. Můžeme sice počítat definitivní edici DMC, ale i tady jde jen o jakýsi remaster původní hry z roku 2013. Změnit by se to mohlo příští rok, kdy bychom měli dostat minimálně oznámení a možná rovnou i vydání zcela nového Devil May Cry, navazujícího na původní čtveřici her.

Nvidia Grid dokazuje, že před streamovacími službami leží slibná budoucnost

V předešlém textu jsem se snažil navodit dojem, že SHIELD Tablet z dílen Nvidie je schopnou hračkou, jejíž potenciál sráží nedostatek her, které by využily přednosti silného chipsetu přístroje. Adekvátní protiváhu této závadě naštěstí tvoří streamovací služba Grid. Nejedná se o nic menšího než o aktuálně nejrozvinutější způsob spouštění PC her z cloudu. Jak spolehlivě ale funguje v praxi, potažmo jak vypadá dostupná knihovna titulů?

Remaster Devil May Cry 4 nabídne krom lepší grafiky i tři nově hratelné postavy

Po vylepšené edici DmC Devil May Cry se z dílen Capcomu dočkáme letos v létě i remasteru Devil May Cry 4 pro PC, PS4 a Xbox One. Jak si sedm let stará hra povede v novém kabátku nejlépe naznačí trailer. Na první pohled je samozřejmě nejviditelnější vylepšení grafiky, tvůrci však slibují též řadu vylepšení a novinek obsahových.

Definitivní edice Devil May Cry vychází a zve k návštěvě pekla v 60fps

Restart značky Devil May Cry z produkce Ninja Theory se sice povedl (viz recenzi), ale komerčně hra nedosáhla na vytyčené mety. Capcom ale zkouší štěstí znovu, tentokrát však na konzolích PS4 a Xbox One, kde vychází DmC Devil May Cry: Definitive Edition. A obrázek o tom, co vlastně remaster DMC nabízí, si můžete udělat z následujícího traileru.

Definitivní edice Devil May Cry vyjde příští rok na PS4 a Xbox One, stejně jako Devil May Cry 4

DMC - Devil May Cry jsme zařadili mezi desítku nejlepších her za rok 2013 a hře od Ninja Theory jsme dokonce přisoudili titul "nejlepší hry, kterou nikdo nehrál". Jinak řečeno, Aleš za hru loboval tak mocně, že jsme nakonec podlehli, i když dobrovolně, protože DMC - Devil May Cry je skvělá bojovka v každém ohledu. A že se prodejní čísla hry na PC, PS3 a X360 nepohybovala v rozmezí, která by znamenala velký úspěch (1,14 milionů odhadovaných kusů celosvětově asi nestačilo)? Nevadí, řekli si v Capcomu, zkusíme štěstí znovu, ale tentokrát na nových konzolích, protože nabídka zajímavých her není zas tak široká. Výsledkem této "progresivní" úvahy japonských pohlavárů je DMC - Devil May Cry : Definitive Edition, která pro PS4 a Xbox One vyjde v polovině března příštího roku.

Bleskovky

  • 15. 1. 2015 - Obrazem: Grafické srovnání PS4/XBox One verze Devil May Cry Definitive Edition s PC verzí.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
10. února 2008
Recenze