Defcon
Věková dostupnost

Defcon

Články

Výběr deseti protiválečných her

Když střílení do nepřátel není zábava

Vzpomínáme: DEFCON byl dokonalou seriózní hrou

U „simulátoru jaderné války“ DEFCON se mnozí dojímali nad věrnou emulací děsu atomového konfliktu. První hry totiž obvykle skončily absolutní anihilací obou stran přesně v duchu vzájemně zaručené destrukce. Popravdě daleko více mě však po delším hraní vystrašil okamžik, kdy jsem začal mechanismy solidně ovládat a byl s to jadernou válku „vyhrát“ – třeba tím, že přijdu jenom o polovinu populace! Odepsat východní pobřeží a pás farem ještě přece není tak špatné, když se to vezme kolem a kolem. Je to už 13 let, co nás DEFCON 29. září 2006 naučil si nedělat starosti a mít rádi bombu.

Hry o studené válce bojují s námětem - když v nich pustíte atomovku, je konec

Jen málo událostí ovlivnilo popkulturu natolik jako studená válka. Už pro své čtyřicetileté trvání jde o trvalku, kterou potkáme i ve světě videoher na každém rohu. Pro svá pravidla aktivního vyhýbání se přímému střetu je však studená válka zároveň notorickým problémem pro herní designéry. Ztělesňuje totiž zhruba stejnou situaci, jako kdybyste v RPG dostali svou postavu na nejvyšší úroveň, ale přitom ty nejlepší skilly a perky nesměli použít. Jen několik her se pokusilo s tímto paradoxem poprat. Někdy zaměřením se na trampoty malého diktátora, který stál mimo hlavní mocnosti, skoro nikdy však nabídnutím stejných možností, jaké měli v druhé polovině 20. století vůdci Západu a Východu.

Průlet světem modifikací - překopané strategie

V dalším díle rubriky o modifikacích probereme ty nejluxusnější úpravy her a tentokrát se zaměříme na strategie. Pokud vám například vychladly hlavy po Total War: Shogun II a máte dost Japonska, dostanete silný impuls k tomu, proč se vrátit zpět třeba k Napoleon: Total War. A nejen to. Upozorním vás na zajímavé modifikace pro Civilization IV, Defcon, Red Alert 3 a dokonce i Fallout 3!

Nukleární válka v Defcon zazáří v září

Nezávislé vývojářské studio Introversion, tvůrci hry s názvem Darwinia (recenze - 84 %), oficiálně oznámilo, že svůj další, v pořadí třetí, strategický počin - Defcon - vydá letos koncem září.

Strategie Defcon koncem září

Britský vývojářský tým Introversion, který má na svém kontě hry Uplink a Darwinia, se se svým dalším dílem zvaným Defcon momentálně nachází ve fázi betatestování.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
22. října 2006
Recenze