Deep Sky Derelicts

Deep Sky Derelicts

Články

Na Switchi letos vyjde Bioshock, Borderlands, XCOM 2 i Star Wars

Nintendo zničehonic vypustilo do světa svůj další půlhodinový Direct plný zajímavých oznámení. Ve videu, nebo zprostředkovaně v našem článku, se dozvíte o spoustě nových a starších her, které se ještě během letošního roku dočkají své přenosné verze na Switchi. Ale došlo i na oznámení budoucích plánů s Pokémony a Animal Crossingem.

Pokud ještě nemáte Tyranny, Pillars of Eternity nebo třeba Cat Quest, Humble Bundle se o vás postará

Je možná trochu škoda, že se tento bundle neobjevil před prázdninami. Najít si nyní v rozjíždějící se sezónně desítky hodin na hutná RPG nebude nic jednoduchého. Ale Humble RPG Bundle nabízí i menší, oddychovější kousky.

Vyšel „vesmírný Darkest Dungeon“ Deep Sky Derelicts

Temná komiksová grafika, tahové souboje řízené kartami, stavba vlastního balíčku, roguelike. Takové jsou čtyři základní kameny právě dokončeného RPG Deep Sky Derelicts od nováčků ze studia Snowhound Games. Hra úspěšně prošla vývojovým procesem v předběžném přístupu a konečně láká do finálního díla.

Tahovka Deep Sky Derelicts má chytrý systém soubojů a velký potenciál

Vydavatel 1C na letošním Gamescomu připravil nejedno příjemné překvapení. Vikinská řež Ancestors Legacy nevypadá špatně, unikátní Haimrik zaujal jak grafikou, tak herními mechanismy a Deep Sky Derelicts už od prvního pohledu vzbuzovala naděje na zajímavý „klon“ Darkest Dungeon, alespoň co se vizuálního stylu týče. Na hru jsme se tenkrát mohli jen dívat, ale teď, s vydáním early access verze, se konečně dostává i do našich rukou. Následující dojmy vám prozradí, jak moc se trosky vesmíru inspirovaly nejtemnějším podzemím a proč by vás měly zajímat.

Darkest Dungeon ve vesmíru? Deep Sky Derelicts vstupuje do early accessu

Představení roguelike RPG Deep Sky Derelicts patřilo rozhodně k těm lepším okamžikům letošního Gamescomu. Od prvního pohledu je zjevná silná inspirace ve skvělém Darkest Dungeon, a to nejen po vizuální stránce, ale i po té herní. Vystávala ovšem otázka, zda nám finští Snowhound naservírují podobný skvost, nebo zapadnou hluboko do černé díry průměrnosti. Odpověď ukrývá právě spuštěný early access.

Deep Sky Derelicts připomíná Darkest Dungeon v prostředí vesmírných lodí

Když některá hra mezi své inspirace řadí naráz Darkest Dungeon, XCOM, Hearthstone a FTL: Faster Than Light, je načase nastražit uši a zbystřit pozornost. Deep Sky Derelicts je taktická RPG strategie s prvky roguelike a karetních her, ve které prozkoumáváte procedurálně generované opuštěné lodě v hlubinách vesmíru. Proč? Samozřejmě abyste si nahrabali kořist a splnili úkoly. Ale místní fauna, flóra a gangy vraždících padouchů vám to rozhodně neusnadní.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
10. října 2018
Recenze