Dead Trigger 2

Dead Trigger 2

Články

GDS 2015: Marek Rabas o prvních pěti letech fungování studia Madfinger Games

Brněnské studio Madfinger Games si od založení v roce 2010 vybudovalo velmi silnou pozici na trhu s mobilními hrami. Tvůrci sérií Dead Trigger nebo Shadowgun ale paradoxně začínali mobilnímu trhu navzdory a soudě dle GDS 2015 přednášky šéfa firmy Marka Rabase by z jejich počátečních historek mohl vzniknout solidní sitcom. Shrnutí prvních pěti let fungování Madfinger Games tak ukazuje, že vývoj her v ČR a SR rozhodně není nuda.  

Co si zahrát na tabletu Nvidia Shield

Ačkoli se brzy dočká nástupce, tablet Nvidia Shield stále reprezentuje absolutní špičku v rámci hraní na platformě Android. Vděčí za to zejména silnému chipsetu, který zvládá kouzla mobilnímu hráči do nedávna zapovězená, a důrazu kladenému na nekompromisní herní prožitek. Navzdory své podstatě (pořád se jedná o tablet) tak Shieldu zaslouženě patří titul vlajkové lodě segmentu, kde donedávna pobíhala jen polovičatá řešení,osazená nefunkčním softwarem. K jakým hrám však potenciální zájemce koupí Shieldu vlastně získá přístup?

Vývoj her v Česku v roce 2013 - část 3.

Po pauze vynucené cestou na GDC 2014 a následným spouštěním nové podoby Games.cz se konečně vracíme k dokončení naší vývojářské ročenky pro rok 2013. Ve třetím díle (čtěte první a druhý) přijde čas, vedle dobře známých Madfinger Games a Keen Software House, i na týmy, o nichž většina z vás zřejmě mnoho neslyšela. Ale kdoví, za pár let budou možná jména jako inDev Brain, Morning Fall, Mingle Games nebo NOX Games patřit do první vývojářské ligy a vy si budete říkat: „Byli jsme při tom...”
Hodnocení Metacritic:
77/100