DC Universe Online
Věková dostupnost

DC Universe Online

Články

Kdy vyjde Diablo III na konzolích a další články z Konzolista.cz

Kolegové z Konzolista.cz v uplynulém týdnu přinesli recenzi očekávaného survival hororu The Last of Us a preview ještě strašidelněji vyhlížejícího hororu jménem The Evil Within. Vedle toho nabízí také tradiční nálož článků, ve kterých si můžete například přečíst, na čem pracují v Naughty Dog, kdy vyjde Diablo III na konzolích, co nabídne střílečka Killzone: Mercenary pro PS Vita a jaké free-to-play onlineovky lze čekat na PS4.

DC Universe Online to ve free-to-play svědčí

Když jsem před více než půlrokem recenzoval sympatickou, ale ne tak úplně strhující onlinovku DC Universe Online, odehrávající se, jak název odpovídá, ve světě komiksové stáje DC, vyslovil jsem v závěru tuto myšlenku: „DCUO na mě zatím působí jako jasný free-to-play model.“ Aniž bych se příliš poplácával po zádech, na má slova došlo, DC Universe Online na F2P model přešlo a nyní hlásí první výsledky přestupu. V Sony Online Entertainment si mnou ruce nad tím, jak to byl vydařený krok.

Lidé utrácí za free-to-play onlineovky rok od roku více

Na jedné straně Blizzard nedávno přiznává, že za poslední dobu poklesl počet platících předplatitelů World of Warcraft o cca 800 000 duší, a na druhé straně hlásí firma NewZoo na Gamasutře, že hráči letos za free-to-play (zdarma hratelné, alespoň částečně) onlineovky v USA utratili zase o pár milionů dolarů více než loni. Co si z těchto dvou informací odvodit? Jen ne žádné definitivní závěry prosím, protože WoWko je možná velké, ale rozhodně netvoří nabídku onlineovek s předplatným samo. Za jistý indikátor toho, že se ale na trhu s MMO tituly něco významného děje a rozhodně to nepřipomíná bublinu, která by měla brzy splasknout, však lze oba údaje bez problémů považovat. Ostatně, relevanci informací o úspěchu F2P her podporuje i fakt, že řada onlineovek, které původně fungovaly na bázi předplatného, nyní přechází do free-to-play tábora a slaví s tím úspěch (třeba DC Universe Online, Age of Conan, LotrO a další).

DC Universe Online bude zdarma, podlehla free-to-play nemoci

Gotham City, Metropolis a další centra superhrdinských rejdů zachvátila epidemie, na jejíž potlačení nestačí ani spojené schopnosti všech komiksových gerojů včetně Batmana, Supermana a jejich kolegů. Nejdříve nákaze podlehla anonymní universa City of Heroes a Champions Online a brzy přijde na řadu i oficiální komiksovka DC Universe Online.

DC Universe Online zahájí dříve, než se čekalo. Za kolik to bude?

Vývoj DC Universe Online, komiksového akčního MMO od Sony Online Entertainment, bublal poslední měsíce hluboko pod povrchem, odkud občas prosákly nové obrázky nebo informace. A jen pár dní před koncem roku bum, tvůrci najednou oznamují termín vydání a představují systém plateb pro PC i PS3 verzi. Menší šok, ale jinak tento postup známe spíše u her, od kterých vydavatel moc nečeká a nechce do jejich propagace vrážet moc peněz. Jestli to bude případ DC Universe Online netušíme a hře to nepřejeme.

Oživené a vylepšené DC Universe Online

Po pěti letech vývoje se bojová onlinovka od Sony blíží svému vydání.

Bleskovky

  • 2. 5. 2016 - Na Xbox One dorazil DC Universe Online. Základní verze hry je zdarma.

  • 9. 2. 2016 - DC Universe Online již podporuje cross-play mezi PC, PS4 a PS3 hráči.

  • 12. 1. 2016 - DC Universe Online dorazí na Xbox One letos na jaře. Cross-play mezi PC a PS4 hráči bude možný od 25. ledna.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
18. února 2011
Recenze