DC Universe Online bude zdarma, podlehla free-to-play nemoci
zdroj: Archiv

DC Universe Online bude zdarma, podlehla free-to-play nemoci

19. 9. 2011 18:33 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Gotham City, Metropolis a další centra superhrdinských rejdů zachvátila epidemie, na jejíž potlačení nestačí ani spojené schopnosti všech komiksových gerojů včetně Batmana, Supermana a jejich kolegů. Nejdříve nákaze podlehla anonymní universa City of Heroes a Champions Online a brzy přijde na řadu i oficiální komiksovka DC Universe Online.

Epidemií je samozřejmě myšlen free-to-play model, kterému v posledních měsících nepodléhají jedna po druhé jenom superhrdinské, ale skoro všechny onlineovky obecně. DC Universe Online se podle dnešní tiskovky SOE přidá k aktuálnímu platebně-hernímu modelu v druhé polovině října a týká se to PC i PS3 verze hry. Hru, která byla spuštěna teprve počátkem tohoto roku, si tak bude moci každý zájemce stáhnout zdarma a následně se herně uvelebit v jedné ze tří škatulek: bezplatná, prémiová, legendární. Jak se bude hraní v jednotlivých kategoriích nabízenými službami lišit?

Zdarma, ale s mikroplatbami

V tomto módu bude mít každý přístup ke hře zdarma, dokonce mu vývojáři předhodí de facto veškerý současný obsah. Bude se sice moci přidat do gild (v DCUO jsou to ligy), ale jen s omezeným počtem členů. Bude si moci vytvořit jenom dvě postavy a za všechny budoucí updaty, obsahová rozšíření, nové schopnosti a další charakter sloty bude muset platit. Free hráčům bude zcela zakázáno obchodování, nebudou mít žádné aukční sloty (mohou si dokoupit) a v herní měně budou moci nasbírat maximálně 1500.

Zvětšit zdroj: Archiv

Kostička pro současné předplatitele

Do prémiové skupiny budou automaticky zařazeni všichni ti, co během dosavadního hraní zaplatili tvůrcům alespoň 5 babek, což budou prakticky všichni současní hráči, protože museli logicky platit měsíční poplatky. Prémiová skupina umožňuje tvorbu 6 postav, nabídne větší inventář, vyšší limity na in-game měnu a některý dodatečný obsah zdarma. Za další sloty pro postavy a adventurní balíčky si však i prémiový hráč bude muset zaplatit.

Zvětšit zdroj: Archiv

Legendy musí platit

Tato skupina vlastně představuje formu, v jaké hra fungovala doposavad. Za měsíční poplatek 15 dolarů měsíčně budou hráči v tomto ranku dostávat všechno zdarma, na podnose a bez omezení. Budou mít 16 slotů na vlastní postavy, 63 míst v inventáři, všechny updaty budou mít k dispozici automaticky zdarma a obejdou se i bez početního omezení na velikost gildy. Ale kdo bude chtít, může si v tomto ranku leccos dokoupit, aby v herním světě fungoval za pořádného borce.

Další informace o chystané změně na F2P model musíte načerpat sami na homepage DCUO, kde je i podrobněji rozepsáno, co která vrstva hry umožňuje a zakazuje.

Nejnovější články