Oživené a vylepšené DC Universe Online
zdroj: Archiv

Oživené a vylepšené DC Universe Online

16. 8. 2010 11:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Po pěti letech vývoje se bojová onlinovka od Sony blíží svému vydání.

Už tomu bude pět let, co Sony pracuje na MMORPG DC Universe Online, ale po nečekaném loňském odkladu má hra letos snad již definitivně namířeno na pulty obchodů. Poslední build hry z nedávné předváděčky v San Diegu prozradil, že základní koncept se v posledních měsících nijak nezměnil: stále si můžete vytvořit svého vlastního hrdinu ze světa DC Universe a bojovat s ním po boku Supermana, Batmana, Wonder Woman a dalších superhrdinů.

Nejen v PvP arénách pak půjde poměřit síly mezi jednotlivými postavami: co takhle třeba duel Batmana s Jokerem, nebo Harley Quinnové s Nightwingem? A co takhle, kdyby si to rozdali v některé aréně inspirované fanouškovskými výtvory, např. Batmanově jeskyni Batcave? Neradujte se ale předčasně, protože čím známější je postava za níž si chcete zahrát, tím dražší to bude - a teď nemluvíme o penězích, které zaplatíte za hru, nýbrž o herní měně, jíž lze získávat jedině úspěchem právě v PvP soubojích.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Batmana třeba získáte za včasnou předobjednávku hry, k jiným postavičkám se ale propracujete teprve skrze samotnou hru. Třeba v krátkém demu na veletrhu Comic-Con 2010 si to rozdal Joker, vybavený jetpackem, proti Harley Quinnové, která se kolem oháněla s obrovitánským kladivem a výbušninami. O chvíli později jejich místo zastal Batman, již tradičně těžící z různých stealth předmětů a rychlých chvatů pro boj na blízko, s akrobatickým Nightwingem.

Souboj navíc zpestřovaly nejrůznější kontextuální akce, kdy po rychlém stisknutí tlačítka uprostřed duelu např. jeden z hráčů aktivoval padající věže, hodil na svého soka barel s výbušninami, nechal svého nepřítele zamrznout anebo si doplnil zdraví. Podle dojmů zahraničních novinářů jinak DC Universe Online dostálo změn i po stránce hratelnosti: lépe prý odsýpá, jednotlivé útoky a animace postaviček na sebe pěkně navazují a vůbec to celé vykazuje poměrně kompaktní dojem. Nejvyšší čas to už konečně pustit na trh, ne?.

DC Universe Online vyjde 2. listopadu pro PC a PlayStation 3 - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DC Universe Online - město je jejich hřištěm  [20.1.2009 12:12]
Záchrana nakažených v DC Universe Online  [30.9.2008 19:19]
Mortal Kombat vs DC Universe a DC Universe Online  [29.7.2008 13:13]

zdroj: GS

levis

Nejnovější články