Contrast
Věková dostupnost

Contrast

Články

Tvůrci chytré skákačky Contrast chystají hru s maskami a drogami

Logická skákačka Contrast od maličkého kanadského studia Compulsion Games rozhodně nezapadla. Tahle nápaditá kombinace žánrů okouzlila hlavně malebným kabaretním a cirkusovým prostředím a inovativním přístupem k řešení hádanek pomocí hry světla a stínů. Sice se nevyhnula chybkám a přehmatům (viz recenzi), ale rozhodně nešlo o titul, na který byste zapomněli. Takže jistě všechny fandy těchto Kanaďanů potěší, že oznámili práci na novém, doposud nepojmenovaném titulu.

Best of 2013: Nejlepší plošinovka

Rok 2013 byl na kvalitní plošinovky úrodný jako Martovo pole na mrtvé revolucionáře. Čili dobrý. Zapuzený žánr se definitivně vrátil před oči hráčů a jestli něčemu vzkříšená scéna pomohla, pak určitě pravdě o nehynoucí nápaditosti herních autorů. Kdo má o moderních platformovkách alespoň elementární přehled, ví že to s dnešními hrami není tak zlé. Stačí si jen lépe vybírat a tu a tam odvrátit zrak od hlavního proudu. Od všech 3D akcí a vůbec takového toho sériového klišé. Jen tak objevíte herní nápady, o kterých jste dosud neměli tušení.

Vychází LEVEL 237 s plnou hrou King's Bounty: Warriors of the North

Obálka posledního čísla Levelu v roce 2013 tentokrát nepatří žádné konkrétní hře. Koláž ovladače odkazuje na novou generaci konzolí, která v ČR a SR odstartovala v pátek 13. Prosince zahájením prodeje konzole PlayStation 4. Uživatelský test PS4 od Aleše Smutného samozřejmě v Levelu 237 najdete, ale novým konzolím a obecně novému hardwaru se věnujeme ještě v dalším článku.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

Blíží se svátky a s nimi spojené volno, které pro mnohé z vás představuje dohrávání titulů, na než přes rok nebyl čas. Krom jiného to znamená, že budete lovit češtiny a návody na hry pár měsíců či let staré. Pomocnou ruku vám v tomto hledání podávají kolegové z ABCgames, jejichž archiv češtin, návodů a další materiálů je vskutku olbřímí. Můžete si ho hezky sami prolézt, ale kdybyste spíše stáli o nově přidané materiály, pomůže vám výpis v tomto článku. Najdete v něm odkazy na návody pro plošinovku Contrast nebo taktickou akci Rainbow Six: Vegas 2, spoustu zajímavých wallpaperů z nových a starších titulů, a samozřejmě nesmí chybět nově přidané cheaty, trainery a přebaly. Více k tomu není třeba dodávat, všechno podstatné najdete v článku.

Trailer na Contrast žongluje žánry a boduje na celé čáře

Světlo, stín, tma, noir. Kabaret, drama, fantaskno. Art deco. Krása. Contrast vychází na PC a XBLA už zítra (PS3 verze vyjde v Evropě 20. listopadu, PS4 verze pak 29. listopadu) a jak naznačuje tenhle trailer, čekání na hru se vyplatilo.

Úchvatná akční adventura Contrast čaruje jazzovým trailerem

Každá herní výstava má svého černého koně. Hru, která se neobjevuje v žádných TOP žebříčcích, nemá všude po výstavišti rozvěšené reklamy, a nespamuje nás pravidelně desíti trailery do týdne. Má ale solidní náběh nás všechny překvapit a potenciálně snad i uhranout. Pro mě a Lukáše byla tím černým koněm letošního Gamescomu adventurně laděná akční adventura Contrast.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
20. listopadu 2013
Recenze