Concrete Genie

Concrete Genie

Články

Herní sál Computer Hall na Comic-Conu nabídne exkluzivního Iron Mana a další novinky

Už tento víkend od 7. do 9. února se v pražském O2 universu otevřou brány prvního českého Comic-Conu. A kromě slavných herců, se kterými se na místě můžete vyfotit a odnést si jejich autogram, můžete zavítat i do oblasti dedikované hrám všeho druhu. Na místě nebudou chybět novinky – ať už vydané, nebo teprve chystané – od společností Sony, Microsoft a Nintendo.

Včerejší State of Play ukázalo nové trailery pro Days Gone, Mortal Kombat 11 a Observation

Včera v deset hodin večer proběhlo první State of Play (video od Sony soustředěné na nové hry pro PlayStation 4 a PSVR) a bylo to... No, řekněme, že jsme lehce zklamaní. Těšili jsme se na nové informace ohledně velkých exkluzivit a dočkali jsme se převážně VR titulů, kterým se budu věnovat v dalším samostatném článku. Teď už ale dost řečí, pojďme se společně podívat na nové trailery ke hrám, které nevyžadují speciální brýle.

Concrete Genie z vás udělá hodného tvůrce graffiti – dojmy z hraní na E3

Nejen gigantickými hrami je Sony živa. Zraky všech se na stánku PlayStationu na E3 upíraly především na prezentovaného Spider-Mana a Days Gone, ale byla by obrovská chyba neudělat pár kroků dál a neobjevit kout s hratelnou ukázkou prapodivné hry Concrete Genie. V té se z vás stane dítě ulice, které rozzáří šedivé stěny nádherným malbami.

Pouliční umění v Concrete Genie je bičem na agresory i znečištění

Známá anglická věta "Make Art Not War" dokonale vystihuje hravou adventuru Concrete Genie od studia Pixelopus, kteří stojí za Entwined. Concrete Genie se totiž točí kolem krásného umění graffiti (toho opravdu krásného, ne těch nesmyslných nápisů, které hyzdí stěny starých pražských budov), ale řeší i problematiku šikany mezi dětmi. Ptáte se, jak takové spojení může fungovat? Popravdě, těžko říct.

Bleskovky

  • 4. 6. 11:14 - Vývojáři Concrete Genie pracují na nové hře pro PS5

  • 12. 12. 2017 - Video: 10 minut gameplay záběrů z demoverze exkluzivní PS4 akční adventury Concrete Genie.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Hodnocení čtenářů:
75/100
Datum recenze:
22. října 2019
Recenze