zavřít

Pouliční umění v Concrete Genie je bičem na agresory i znečištění

PlayStation 4 PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Známá anglická věta "Make Art Not War" dokonale vystihuje hravou adventuru Concrete Genie od studia Pixelopus, kteří stojí za Entwined. Concrete Genie se totiž točí kolem krásného umění graffiti (toho opravdu krásného, ne těch nesmyslných nápisů, které hyzdí stěny starých pražských budov), ale řeší i problematiku šikany mezi dětmi. Ptáte se, jak takové spojení může fungovat? Popravdě, těžko říct.

Záběry z hraní se sice věnují oběma zmíněným tématům, ale jejich vzájemný vztah není zcela vykreslen. Mladý chlapec Ash zjišťuje, že jeho originální malby ožívají na stěnách betonového města a dodávají tak radost ponuré atmosféře. Záhy bohužel přichází i na to, že méně vyspělí jedinci, kteří nedisponují mozkem, ale svaly a početní převahou, si na něm milerádi vybíjejí své nesmyslné problémy.

Malování po barácích neslouží jen k vašemu sebevyjádření, ale poslouží vám i k řešení jednoduchých hádanek. Stojí před vámi zavřená brána napojená na elektřinu? Nakreslete jiskřící zvířátko, které pouhým dotykem uvede mechanismus do pohybu. Na zabarikádovaný průchod zase platí oheň plivající slimák.

Concrete Genie vám nedá úplně volnou ruku, ale nechá vás vybírat z desítek různých tvarů, ze kterých následně tvoříte působivé malby. Tvůrci v tomto směru cílí na to, aby se naprosto každý cítil jako umělec, i když v reálu není schopný nakreslit ani pravidelný kruh. S tahy štětcem vám totiž pomůže senzor pohybu na ovladači pro PS4.

Co se příběhu týče, Ash se ocitá v opuštěném rybářském městě Denska, které tvrdě doplatilo na přemíru znečištění ovzduší. A právě jeho malby si s hustou vrstvou smogu hravě poradí. Kéž by to tak fungovalo i ve skutečnosti. Města by byla hezčí a ovzduší čistší. Bohužel si musíme (jako už v tolika případech) vystačit jen s herním ztvárněním a dále se na procházkách městy podivovat nad hloupostí zdejších sprejerů. Concrete Genie vyjde někdy v příštím roce exkluzivně na PlayStation 4.

Tagy: šikana živé umění malování

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.