Code Vein

Code Vein

Články

Na Steamu začaly podzimní slevy a nominace na hru roku

Hlavní stránka Steamu je na následující týden lehce pozměněná. Dominuje jí krásný pixelartový obrázek podzimního města, kde se v záři reflektoru třese Baba před vlastním automatem. Baba Is You je jedním z možných kandidátů v některé kategorii cen Steamu. Pokud vás nominace a následné vyhlašování vítězů nezajímá, tak třeba nepohrdnete zajímavými slevami.

Vyšlo upírské akční RPG Code Vein

I apokalypsa může být tak trochu jiná. V případě Code Vein se o téměř dokonalé vyhlazení lidské rasy postaraly prapodivné trny tryskající ze země. Ti, co přežili, přišli o své vzpomínky na minulý svět a vypěstovali si nový apetit – krev. Kdo nesaje, nepřežije. A o přežití tu půjde především.

Brutální soulslike Code Vein si pro vaši krev přijde v září

Dystopická vize budoucnosti v Code Vein má být podobně jako její hratelnost plná zmaru, beznaděje a boje o přežití. Coby jeden z revenantů sice přijdete o své vzpomínky, zato získáte nadpřirozené schopnosti, k udržení přitažlivé lidské tvářičky jste ovšem nuceni sát krev. Zní vám to povědomě?

Soulslike anime RPG Code Vein se připomíná příběhovým trailerem

Milovníci nelidsky tuhých RPGček si letos vážně nemohli na nic stěžovat. Na druhou stranu, příští rok v tomto žánru zatím není ani zdaleka tak nabitý. Budete-li proto chtít ukojit svého skrytého masochistu i v roce 2018, pravděpodobně vám nezbude nic jiného než sáhnout po japonském akčním RPG Code Vein. Ale pokud dostanete stejně stylovou řež, jakou prezentuje nové video, nebude vůbec potřeba hledat jiné tituly k potrápení nervů.

Upíři řádí v novém traileru na Code Vein, postapo RPG podobné Dark Souls

Trailer jménem „Misbehave“ ve mně na kratičký okamžik zažehl naději na hru podle seriálu Firefly, ale bohužel se zdá, že Nathan Fillion je příliš zaměstnaný v Destiny, Halo a dalších univerzech, než aby udělal to, co po něm evidentně všichni rozumní lidé chtějí. Inu, nechme vesmírné kovboje na pokoji a soustřeďme se radši na jinou nepravděpodobnou kombinaci – postapokalyptické upíry. Akční RPG Code Vein se totiž pochlubilo dalším videem, které jenom zvýrazní jeho nálepku „anime Dark Souls“.

Bleskovky

  • 11. 7. 2018 - Code Vein vyjde až v průběhu příštího roku.

  • 26. 9. 2017 - Video: Proces tvorby vlastní postavy v JRPG titulu Code Vein.

  • 3. 7. 2017 - Video: Nové gameplay záběry nabízející pohled na souboj v JRPG titulu Code Vein.

  • 12. 6. 2017 - Code Vein vyjde v roce 2018 na PC, PS4 a Xbox One.

  • 2. 5. 2017 - Video: První gameplay trailer ke hře Code Vein.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
11. října 2019
Recenze