Civilization VI: Rise and Fall
Věková dostupnost

Civilization VI: Rise and Fall

Články

To nejlepší z Games.cz - půlku redakce zaměstnává středověk, půlku všechno ostatní

Půlka redakce je až po uši zavrtaná v Kingdom Come: Deliverance, zatímco druhá půlka se snaží stihnout všechno ostatní. Dobře, zase takhle dramaticky to u nás nevypadá, ale je pravdou, že někteří členové redakce začínají v novém českém RPG atakovat vyšší desítky hodin. Ostatní zase atakují nepřátele v Bayonettě na Switch, trénují Hitmana na LongPlay, hrají datadisk pro Civilizaci, nebo se těší na nadcházející pecky. Jednoduše se tu nenudíme a věříme, že i vy máte co hrát. A pokud ne, vězte, že za chvílí vychází další česká hra – roztomilý Chuchel.

Národ Zuluů povede v Civilization VI Šaka, známý jako Černý Napoleon

Datadisk Rise and Fall pro Civilization VI vychází už zítra a jedním z jeho hlavních lákadel je devět nových civilizací. Jednou z nich je i právě oznámená Zulu, kterou povede dobře známý vojevůdce, náčelník a sjednotitel Šaka. Toho si mohou pamatovat dokonce i hráči úplně první Civilizace, stejně jako fanoušci minulé pětky, kde také nechyběl.

Jízdní řád na další týden – návrat kolosů i Civilizace

Je tu další týden a s ním i pravidelný přehled her, které v něm vychází. Jako obvykle jej pro vás sestříhal a namluvil Honza Vondrášek. V tomto týdnu se kombinují velké tituly s menšími projekty a určitě nehrozí, že byste neměli co hrát.  

Skotska se v šesté civilizaci ujme král Robert, indiánského etnika Mapučů zase vůdce Lautaro

Už se nám to pěkně završuje. Z rychle se blížícího datadisku Rise and Fall pro Civilization VI se nám dosud představily tyto civilizace: Korea, Nizozemsko, Mongolsko, Indie, Kríové a Gruzie. Teď se k nim přidávají ještě Skoti a Mapučové z Jižní Ameriky. Vydání je na spadnutí, je na čase rozhodnout, kterého národa se ujmete jako prvního.

V Civilization VI: Rise and Fall zažijete zlatý věk Gruzie

Jsou to ony chvíle, kdy vás dvě podobné události nechají přemýšlet o tom, zda je všechno opravdu jen náhoda nebo snad řízení osudu. Včera v pozdních večerních hodinách jsem si užíval živou přednášku Ladislava Zibury, který se pěkně po svých (a později i na kole) vydal napříč celou Gruzií. A sotva půl dne nato se Firaxis vytáhne s informací, že Gruzie je dalším státem chystaného rozšíření Rise and Fall pro Civilization VI. Děsivé!
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
23. února 2018
Recenze