Chivalry: Medieval Warfare

Chivalry: Medieval Warfare

Články

Humble Bundle nabízí naditý adventní kalendář s hrami

Nač vylupovat každý den čokoládu z okýnka, které vždycky zdánlivě chybí, když si můžete přidat novou hru na Steam? Král výhodných balíčků Humble Bundle si i letos připravil adventní kalendář s desítkami her a jejich doplňků. A veškerý výdělek jde jen a pouze na charitu.

Tvůrci Chivalry představili magickou akci Mirage: Arcane Warfare

Nezávislý tým Torn Banner Studios zabodoval už svou prvotinou Chivalry: Medieval Warfare a na jejích základech staví i jejich nová hra - Mirage: Arcane Warfare. Opět půjde o akční multiplayerovku, ale jak napovídá název i první krátká ukázka přímo ze hry, opustíte středověké bojiště a pustíte se do magických zápasů, které mají atmosférou blíže takovému Aladinovi.

Prodej neoficiálního obsahu vynesl tvůrcům na Steamu 57 milionů dolarů

Peníze se dají vydělat řadou způsobů. Třeba výrobou a prodejem obsahu pro Team Fortress 2, Dota 2 či Counter-Strike: Global Offensive skrz Steam Workshop. A že nejde (nemusí) o drobné potvrzuje Valve. Prodejem in-game předmětů si prý hráči vydělali dohromady 57 milionů dolarů, které si mezi sebe rozdělilo 1500 jednotlivců z více než 75 zemí. Valve navíc otevírá brány možného výdělku prostřednictvím Workshopů i pro první vln u her od jiných firem.

Po dvou milionech prodaných kopií na PC míří středověká rubačka Chivalry: Medieval Warfare i na konzole

Pamatujete si zábavnou, byť ne bůhvíjak úžasnou multiplayerovou rubačku Chivalry: Medieval Warfare? Vynikala hlavně přehnanou brutalitou a rozdílnými typy povolání, díky kterým si na bojišti našel své místo každý. Hráčům se uvedená kombinace herních vlastností a přístupnosti zamlouvala natolik, že se PC verze Chivalry prodalo přes dva miliony kusů. A další zřejmě přibudou, protože hry míří na konzole, jakkoli si tvůrci prozatím vybrali PS3 a X360. 

Tvůrci Chivalry: DLC zdarma je investice do fanoušků

Už v římské říši aplikovali postup “chléb a hry”. Dejte lidem něco zdarma a získáte si jejich sympatie. Podobně přistupuje k vývoji středověké multiplayerové rubanice Chivalry: Medieval Warfare i vývojářské studio Torn Banner Studios. Do hry totiž před čtrnácti dny vydali tak masivní DLC, že by vydalo pomalu na tři placené balíčky do Call of Duty a ještě by zbylo. Zatímco nejúspěšnější vojenská střílečka na svých DLC vydělává velké peníze, vývojáři Chivalry se na to dívají jinak. Z dlouhodobého hlediska berou vydávání bezplatného obsahu jako investici do svých fanoušků. Časem by se jim to mělo vyplatit.

Obří obsahový update pro středověkou rubačku Chivalry

Multiplayerová týmová akce Chivalry: Medieval Warfare se dočkala obřího updatu, který hru nejen doladil a opravil spousty bugů, ale taky přidal poměrně dost věcí. Až bych se zdráhal nazývat to patchem, ale spíše tradičním DLCčkem. Hru obohatily mimo jiné nové módy, mapy, možnosti úprav, zbraně... Krásná je na tom taky cena - všechnoje to je zcela zdarma, stačí hru opatchovat a můžete hrát vesele dál. V článku najdete i video, které vám zdůrazní ty největší  novinky.

Bleskovky

  • 23. 11. 2015 - Středověka multiplayerová akce Chivalry: Medieval Warfare vyjde na Xbox One a PS4 v průběhu prvních (dvou) prosincových dnů. (+ trailer)

  • 14. 10. 2015 - Brazilská ratingová komise ohodnotila Chivalry: Medieval Warfare pro PS4 a Xbox One, nedlouho poté záznam zmizel.

  • 29. 5. 2015 - Tento víkend si můžete prostřednictvím STEAMu zdarma vyzkoušet Chivalry: Medieval Warfare.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
26. listopadu 2012
Recenze