Ubisoft si vybojoval nezávislost, Vivendi od něj dává ruce pryč
zdroj: tisková zpráva

Ubisoft si vybojoval nezávislost, Vivendi od něj dává ruce pryč

21. 3. 2018 15:15 | Byznys | autor: Adam Homola |

Trvalo to dlouho, některé lidi to stálo asi hodně nervů, ale Ubisoft nakonec vyhrál. Francouzský vydavatel oznámil dohodu s Vivendi, které nyní z firmy odstoupí – prodá všechny své akci a zaváže se, že žádné další nebude po dobu pěti let kupovat. Těch zhruba 27 procent akcií Ubisoftu, které vlastní Vivendi, si mezi sebe rozdělí rodina Guillemotů s investiční skupinou Ontario Teachers‘ Pension Plan a čínským obrem Tencent.

V případě Tencentu, který vlastní menší či větší části řady západních studií a vydavatelů, nejde přitom jen o pouhou investici. Ubisoft se s čínskou firmou dohodl na strategické spolupráci, od níž si francouzský vydavatel slibuje větší dosah svých her a značek na čínském trhu.

Za připomenutí asi stojí, že pokud by Vivendi zvýšil svůj podíl v Ubisoftu z 27 procent na 30, musel by Ubisoft podle tamních zákonů učinit nabídku k odkoupení, čemuž se chtělo vedení firmy vyvarovat. Teď se tedy případné hrozbě „násilného“ převzetí firmy vedení Ubisoftu vyhnulo a má volné ruce. Yves Guillemot zůstává ve vedení i nadále.

Guillemot také potvrdil, že na plánech firmy se nic nemění a že Ubisoft je v současné době ve velmi silné pozici. Což asi netřeba nijak zpochybňovat, ostatně stačí se podívat jak na hospodaření firmy, tak na jejich hry. Assassin’s Creed se podařilo vrátit na výsluní, Rainbow Six Siege pořád roste, For Honor se taky drží, Wildlands se slušně prodávalo, Mario + Rabbids bylo super…

A pohled na nadcházející měsíce i roky také nevypadá vůbec špatně. Far Cry 5 je už prakticky tady a nevypadá vůbec marně, stejně jako nadcházející závodní arkáda The Crew 2. Potenciálně velký by mohl být i multiplayerový Skull & Bones a otazník pak visí nad Starlink: Battle for Atlas, který přichází možná tak o dva tři roky později, než by měl.

Od nedávno oznámené The Division 2 si Ubisoft asi také slibuje nemalé věci a zapomínat nesmíme ani na Anno 1800. Beyond Good & Evil 2 je nejspíš ještě hodně daleko, ale dříve bychom se mohli dočkat nového Splinter Cellu – ten sice oznámení ještě není, ale šušká se o něm už několik měsíců.

Svá pokračování také jistě dostanou hry ze sérií Just Dance či Track Mania a zapomínat nesmíme ani na zatím neoznámené nové značky, na kterých firma také pracuje. Ubisoft je tak v současné době v pravděpodobně nejlepší pozici za posledních několik let a bude zajímavé sledovat, jak firma naloží se stávajícími i novými značkami.

Nejnovější články