Capcomu se s Devil May Cry 5 a Resident Evil 2 zadařilo, jde nyní o jejich hlavní značky
zdroj: Archiv

Capcomu se s Devil May Cry 5 a Resident Evil 2 zadařilo, jde nyní o jejich hlavní značky

17. 10. 2019 14:32 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Není pochyb o tom, že se někdy v budoucnu dočkáme dalšího Monster Huntera, když ten současný prožívá úspěch, kterému se žádná jiná hra studia Capcom ani neblíží. Ale to je rok 2018. Letošek není zdaleka tak silný, ale obě novinky Resident Evil 2 a Devil May Cry 5 jsou pro studio úspěchem a stávají se z nich hlavní značky.

Co to znamená? To Capcom sice přímo neřekl, ale můžeme si domyslet, že tyto série teď hned tak neopustí. Je trochu zvláštní, že se Devil May Cry 5 nedočká (aspoň prozatím) žádných DLC (díky Twisted Voxel), když zmínky o nich byly nalezeny ve zdrojovém kódu a mezi hráči je po nich hlad (třeba po možnosti hrát za dámskou část tamějšího osazenstva).

Je to zvláštní i proto, že Capcom hru považuje za úspěšnou. Stala se nejrychleji prodávanou hrou série, za pouhého půl roku svými prodeji (2,5 milionů kusů) předčila DMC - Devil May Cry (2,4 miliony kusů) a do úplného prvenství to nemá daleko – Devil May Cry 4 sedí na vrtkavém trůnu série se 3 miliony prodaných kopií.

Je zajímavé porovnat Devil May Cry 5 s Resident Evil 2. Remake z letošního ledna je na tom v prodejích sice mnohem lépe (se 4,5 miliony kusů těžce šlape na paty původní hře z roku 1998, která má lehce pod pět milionů), ale co se týče souběžně hrajících hráčů na Steamu, tak tam má Devil navrch – 88 tisíc ku 74 tisícům jako historická maxima.

zdroj: Archiv

Každopádně důležité je, že obě hry naplnily (možná i předčily) očekávání Capcomu, který je ve své zprávě označil za „hlavní značky“. A hlavních značek si jako firma vážíte, takže i když nevznikají DLC pro Devil May Cry 5, možná se pracuje na novém díle. Že by si někdo ve firmě řekl, že si ženské postavy zaslouží plnohodnotný díl? To je jen moje čirá spekulace. Ale ani remake dalšího Residenta, ani další nový díl nejsou úplně nereálné představy.

Blíží se nové konzole, a to by bylo, aby se na nich neobjevil nový Monster Hunter, Devil May Cry a Resident Evil, když se na nich Capcom tak dobře přiživuje právě teď. Jen si na jejich případné oznámení asi pořádně počkáme.

Věděli jste, že si Capcom vede seznam Platinových titulů? Dostane se do něj každá jejich hra, které se prodá alespoň 1 milion kopií. Seznam v tuto chvíli čítá neskutečných 89 položek a na jeho vrcholu bezpečně sedí Monster Hunter World s 13,1 miliony kopií. Druhé místo drží Resident Evil 5 se 7,5 miliony a třetí Resident Evil 6 se 7,3 miliony. Remaku Resident Evilu 2 patří šesté místo a Devil May Cry 5 24. místo. Ale tyto novinky časem ještě povylezou.

Nejnovější články