Monster Hunter World
Věková dostupnost

Monster Hunter World

Články

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Capcomu se s Devil May Cry 5 a Resident Evil 2 zadařilo, jde nyní o jejich hlavní značky

Není pochyb o tom, že se někdy v budoucnu dočkáme dalšího Monster Huntera, když ten současný prožívá úspěch, kterému se žádná jiná hra studia Capcom ani neblíží. Ale to je rok 2018. Letošek není zdaleka tak silný, ale obě novinky Resident Evil 2 a Devil May Cry 5 jsou pro studio úspěchem a stávají se z nich hlavní značky.

Datadisk Iceborn promění Monster Hunter: World v zamrzlou pustinu

Do nejnovějšího dílu série Monster Hunter už se podíval zaklínač Geralt. Nyní nadchází čas bílé zimy a bílého světla, čas šílenství a nenávisti, kdy svět zahyne v mrazu. Dobře, Ithlinino proroctví se asi nenaplní, svět nicméně opravdu pokryje sníh a led, kde se zabydlí nová monstra a vy na ně dostanete další kontrakty. S datadiskem Iceborn se ale pojí i nové herní mechaniky.

Češi na Steam Awards bohužel nezabodovali. Sláva patří PUBG

Uživatelské hlasování na Steamu odstartovalo chvíli před Vánoci a měli jsme velkou radost, že Češi měli tři žhavá želízka v ohni – Beat Saber se ucházel o nejlepší VR hru, Euro Truck Simulator 2 o „stroj roku“ a Kingdom Come: Deliverance dokonce o nejlepší hru roku. Nakonec si ikonickou sošku neodnáší ani jedna z nich, ale i nominace je pro studia Warhorse, SCS Software a Beat Games velkým úspěchem.

Zaklínač Geralt konečně dorazil do Monster Hunter: World

Loni bělovlasý vlk navštívil bojovku Soul Calibur VI, teď se po překvapivém prosincovém oznámení vydává vyčistit od příšer další svět, konkrétně ten z RPG Monster Hunter: World. Nejde jen o pouhé přeskinování hlavního hrdiny, ale plnohodnotný dodatek, který do džungle vnese trochu toho slovanského šarmu a úkoly podobné těm, které můžete znát z Divokého honu.

Best of 2018: Nejlepší svět

Všimli jste si, jak se nám hry poslední dobou přifukují? Nejen co do velikosti, byť ta je na očích asi nejvíc, ale i co do hloubky, či propracovanosti světa? Udělat dobrý herní svět ale není jednoduché. Obrovská mapa s několika hezkými panoramaty už dávno nestačí. Výjimečný herní svět musí nejen skvěle vypadat. Musí také skvěle fungovat, měl by být v rámci možností uvěřitelný a nakonec – a to hlavně – byste prostě měli mít chuť se do něj pořád vracet, pořád v něm trávit čas. Všechny tři adepti níže naše kritéria pro nejlepší herní svět splňují a my už teď víme, že se do každého z nich s chutí podíváme i v příštím roce.

Bleskovky

  • 3. 8. 16:51 - Monster Hunter World se stále prodává jak rohlíky, daří se i Resident Evilu 3

  • 15. 1. 11:00 - Datadisk Iceborne pro Monster Hunter World prodal přes 4 miliony kopií.

  • 7. 11. 2019 - Díky kolaboraci Monster Hunter World a Resident Evil 2 teď můžete potvory lovit v kostýmech Leona a Claire.

  • 12. 9. 2019 - Datadisku Iceborne pro Monster Hunter World se za necelý týden prodalo 250 tisíc kusů.

  • 22. 8. 2019 - V datadisku Iceborne pro Monster Hunter World si budete moct zahrát za Aloy z Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

  • 1. 8. 2019 - Datadisk Iceborne pro Monster Hunter World vyjde na PC v lednu 2020.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
7. února 2018
Recenze