Blackwell Deception

Blackwell Deception

Články

Poslední díl adventurní série Blackwell vyjde v dubnu

Psal se prosinec Léta Páně 2006, když vyšel první díl point-and-click adventurní série Blackwell s přízviskem Legacy. Od té doby z indie studia Wadjet Eye Games vylezla i tři další pokračování Unbound, Convergence a Deception. Nyní se po více než sedmi letech konečně schyluje i k vydání poslední epizody jménem Epiphany.

Pro dobrotu na žebrotu aneb nepovedené darování Steam kódů Blackwell Deception

Wadjet Eye je malé nezávislé studio, které se specializuje na point and click adventury. Vzešly z něj povedené hry jako Gemini Rue, Resonance nebo Blackwell Deception. Nyní se studio v osobě svého zakladatele Davea Gilberta rozhodlo udělat na dušičky (přesněji řečeno na Halloween) promo akci. V jejím rámci by bylo rozdáno až padesát tisíc Steam kódů hry Blackwell Deception.

Adventurní víkend s GOG.com, vč. Botaniculy i Machinaria

Tradiční víkendové akce GOGu pokračují i aktuální víkend, tentokrát ve velmi sympatickém adventurním duchu. Po minulém (tuším) strategickém víkendu si tak můžete ochladit nervy a zapojit trochu mozek. O padesát procent levněji si totiž můžete zahrát šest povedených adventur, včetně dvou českých perel - v akci je i relativně nová Botanicula a starší, ale pořád skvělé Machinarium (které mimochodem vyšlo už také na PSN).

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Stahujte demo adventury Blackwell: Deception

Už pět let se nezávislí vývojáři z Wadjet Eye věnují sérii adventur Blackwell, jejíž nejnovější přírůstek s názvem Deception si nyní můžete sami vyzkoušet. Hratelná demoverze vás vezme do světa duchů, ze záhrobí komunikujících s tímto světem. Když ale pouliční duchaři, kteří z náhodných kolemjdoucích jinak vysávají peníze i duše, začnou své oběti zabíjet, celá věc se podstatně zkomplikuje.