Black & White
Věková dostupnost

Black & White

Články

Staňte se bohem a trýzněte věřící ve Fata Deum

Božské simulátory jsou nesmrtelné

Retro GamesPlay: hrajeme božskou strategii Black & White

Nedávný konec britského studia Lionhead jsme rozebírali v článcích i v podcastu, kde mnohokrát padl název hry Black & White. Zmiňovali jsme ji jako jednu z nejlepších her studia, bylo by tedy zvláštní si ji nepřipomenout naživo v tradičním retro gamesplayi. Pokud vás tedy zajímá, co Peter Molyneux se svými kolegy a kolegyněmi dělal, když zrovna nesliboval hory doly, jste ve správném čase a na správném místě.

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Dva datadisky pro Black & White

Možná kvůli způsobu natáčení dalších dílů filmového Matrixu nebo rozšíření Settlers IV je v současnosti v módě oznamovat hned dva datadisky pro nějakou úspěšnou hru.

Black & White je nejprodávanější hra

Po delší době stagnace v žebříčcích prodejnosti počítačových her se konečně prosadilo několik nových her.

Co se chystá do Black & White?

Peter Molyneux odhalil několik novinek, které plánují vydat v nejbližším patchi pro hru Black & White (jejíž recenzi vám dnes přinášíme).
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
90/100
Datum recenze:
6. dubna 2001
Recenze