Black Desert Online

Black Desert Online

Články

Naše nejoblíbenější herní města

Neony, velryby i to nejlepší z Tokia

Black Desert Online slaví čtvrté narozeniny a rozdává věci za 200 eur

Také máte pocit, že jste zdobili stromek včera, maximálně předevčírem? Pak doporučuji odvrátit tvář od kalendáře, jako kdyby okolo nesli nosítka s císařem, protože když to porušíte, hrozí řádně děsivé zjištění, že už je pomalu čtvrtka nového roku pryč. Prostě to hrozně letí. Korejské MMORPG Black Desert Online jsem také recenzoval nedávno a fíha, najednou už od vydání pro Západ uplynuly čtyři roky.

Návrat do Black Desert Online

MMORPG jsou vrtkavé entity. Z principu věci se mění, přizpůsobují, interagují se svou komunitou a neustále bobtnají. O Black Desert Online od korejského studia Pearl Abyss jsem psal naposled před necelými třemi lety a nikoho jistě nepřekvapí, že se od té doby změnilo mnohé. Ačkoliv samozřejmě záleží na úhlu pohledu. V jádru se stále jedná o tu samou grindovačku – kdo by snad čekal zásadní přerod po vzoru druhého spuštění Final Fantasy XIV, odejde s prázdnou. Nebyla to však špatná hra, když vyšla, špatná není ani nyní, a většina změn za poslední roky byla k lepšímu.

Korejští vývojáři Black Desert Online koupili CCP Games a jejich EVE Online

V herním světě došlo k další velké akvizici, a kdo ji odhadnul dopředu, ten si u nás v redakci může vyzvednout platinového bludištáka. Korejské studio Pearl Abyss, které stojí za úspěšným MMORPG Black Desert Online, za 425 milionů dolarů získalo islandské CCP Games, tvůrce nesmírně oblíbené sci-fi EVE Online.

Bleskovky

  • 11. 9. 2020 - MMO Black Desert Online tvůrcům vydělalo 38 miliard korun

  • 8. 11. 2018 - Na Xbox One se dnes objevila beta Black Desert, potrvá do 12. listopadu.

  • 11. 6. 2018 - Registrace do bety Xbox One verze hry Black Desert Online spuštěna.

  • 26. 3. 2018 - Video: 13 minut gameplay záběrů z Xbox One X verze hry Black Desert Online.

  • 5. 3. 2018 - Obrazem: Infografika k titulu Black Desert Online, který si vyzkoušely již tři miliony lidí, vytvořená při příležitosti druhých narozenin této hry.

  • 5. 5. 2017 - MMORPG Black Desert Online dorazí na Steam 24. května

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
7. srpna 2016
Recenze