Biomutant

Biomutant

Články

Akční RPG Biomutant je skoro hotové. A bude dlouhé

Otevřený svět ukazuje na nových záběrech

Kam se poděl ambiciózní Biomutant?

Biomutant je příkladem hry, o které jsme se zjevně dozvěděli příliš brzy. Samotné oznámení by tolik nevadilo, ale předčasné vypuštění hratelné demoverze prezentované na herních akcích začalo budovat hype, který vyšuměl naprázdno. Biomutant vypadal jako hra, na kterou má smysl se těšit, jenže pak se vývojáři odmlčeli, natěšení opadlo a po nadějné hře se slehla zem. Dnes jsme dostali částečnou odpověď na to, proč je tak dlouho ticho po pěšině.

Co bychom na Gamescomu radši nezažili

Na Gamescom se každoročně sjedou stovky studií s ještě větším počtem her. Není v silách žádného novináře to všechno oběhat, proto jsme nuceni vybírat si hry, které jsou pro nás – ale snad i pro vás – zajímavější než zbytek. Z toho důvodu zamrzí každá bídná prezentace, z níž se vyklube pouhá ztráta času. A takových se pár bohužel našlo i letos.

Dead Island 2 je stále ve vývoji, stejně jako hry od Warhorse, 4A Games a Volition

Včerejší akvizice německého studia Piranha Bytes (Gothic, Risen, Elex) stále hladovou firmou THQ Nordic má poměrně zajímavý dozvuk. Ředitel společnosti Lars Wingefors v rozhovoru s investory prozradil, že Dead Island 2 je navzdory obecnému přesvědčení o jeho zrušení stále ve vývoji. Prezentace pak potvrdila i přípravu dalších projektů, včetně jednoho českého.

Žebříček nejžádanějších titulů na Steamu je plný překvapení

Vyznat se v zastaralém uživatelském prostředí Steamu je leckdy pořádný oříšek. Zjevně tam někde byl před zraky uživatelů ukrytý žebříček nejžádanějších her, které si hráči zaklikli do seznamu přání. Nevíme, jak dlouho tento žebříček existuje, ale až nyní ho internety zpopularizovaly. Jeho obsah odhaluje zajímavé informace.

Znetvořený zabiják Biomutant v potápěčské soupravě nevypadá tak nebezpečně

Cože? Jaký Biomutant, ptáte se? Před rokem oznámená akční hra s krásným otevřeným světem se nějak odmlčela. Naštěstí tu dnes nemusím oznamovat zrušení projektu, ale právě naopak novou ukázku se záběry z hraní. Biomutant předvádí různé mounty, své vlastní vybavení, biomy i nepřátele.

Bleskovky

  • 19. 2. 13:00 - Na Biomutantovi se stále pracuje, o datu vydání ale studio neřeklo ani slovo.

  • 21. 8. 2018 - Biomutant (gameplay trailer) a Aquanox Deep Descent vyjdou až v průběhu příštího roku.

  • 20. 7. 2018 - THQ Nordic s sebou na Gamescom 2018 přiveze Darksiders III, Biomutant, Generation Zero, Fade to Silence, Wreckfest, Townsmen VR a dvě překvapení. (+ trailer)

  • 20. 2. 2018 - Video: RPG Biomutant se připomíná v novém gameplay traileru.

  • 20. 11. 2017 - THQ Nordic odkoupil vývojářské studio Experiment 101 (Biomutant).

  • 24. 8. 2017 - Video: 11 minut gameplay záběrů ze hry Biomutant.