Battlezone

Battlezone

Články

Vzpomínáme: Battlezone byla před 22 lety stejně svěží jako dnes

Možnost koukat na virtuální bitevní pole optikou pěšáka napadla na přelomu milénia vícero vývojářů. Z některých takových ideí později vzešly legendární hry jako Operace Flashpoint, jedním z prvních podobných titulů byla ale hybridní akce/strategie Battlezone. Její kouzlo mě vlastně netrklo při pohledu na explodující bojiště, ale až v okamžicích, kdy jsem si uvědomil, jak strašidelně rozlehlé jsou zdejší mapy. Battlezony zůstávají stejně pozoruhodné i 22 let poté, co vyšla první z nich: 28. února 1998.

První záběry z remasteru akční strategie Battlezone

Zcela zjevně na nostalgickou notu se snaží hrát britská společnost Rebellion s remasterovanou edicí Battlezone z roku 1998. Už původní verze byla de facto remake slavné arkádové hry z roku 1980, který se ale vydal trošku jiným směrem. Nic podobného ale v případě Battlezone 98 Redux nehrozí - na herní principy tvůrci nesahali, jen vyleštili grafiku a přidali prvky, které jsou pro dnešní hry běžné, jak naznačuje i trailer v článku.

Rebellion chystá remake dvou Battlezone her pro virtuální realitu

Pětatřicet let po vydání dnes už kultovní a zároveň i polozapomenuté hry Battlezone od Atari se chystá její remake. Pokud si chcete vektorovou střílečku připomenout, odkáží vás na článek Martina Bacha, který se historii téhle arkády věnuje. A jejího moderního přepracování pro virtuální realitu na PC a PlayStation 4 se nyní chopili vývojáři z Rebellionu.

Arkádová herna v Červeném Újezdu zahájí v pátek 4. sezónu

Arkádovou videohernu Arcadehry.cz v Červenému Újezdu u Prahy, která v pátek 4. dubna zahajuje novou sezónu, z Games.cz dobře znáte. Konal se zde jeden ze čtenářských srazů, byli jsme tam mnohokrát na návštěvě a Martin o zajímavých kusech ze sbírky Honzy Orny psal v seriálu Arcade Olé. Kdo se chtěl na desítky arkádových pecek různého věku podívat a hlavně si je zahrát, už to zřejmě udělal. A ne jednou.

Arcade Olé! #5: Battlezone

Představte si vývoj videoher ve formě jednoho obrovského rodokmenu, sahajícího až k nejhlubším kořenům. Máte? Nyní se soustřeďte na větev 3D akčních her a podívejte se až úplně dolů. Ne... Ještě pod DOOMa... Ještě pod Wolfenstein 3D... Dokonce ještě pod MIDI Maze. Až tam totiž uvidíte hru, která v roce 1980 položila samotné základy herní disciplíny později nazvané „střílečky z pohledu první osoby”. Jmenovala se Battlezone a v roce 1980 ji v kancelářích Atari vymysleli lidé kolem programátora Eda Rotberga a šéfa vývojářů Morgana Hoffa.
Hodnocení Metacritic:
66/100