Battlefield Heroes

Battlefield Heroes

Články

EA si došlápla na fanouškovskou službu udržující při životě starší Battlefieldy

Přibližně před třemi lety ukončila své aktivity legendární herní hostingová služba GameSpy. Na jejich dedikovaných serverech tenkrát aktivně běželo až na padesát her náležících do stáje Electronic Arts včetně klasik typu Battlefield 2, Crysis 2 či Bulletstorm. Jako reakce na to se z herní komunity zformovala skupina dobrovolníků sdružená pod jménem Revive Network. Ta vytvořila alternativní a neoficiální serverovou službu pro starší Battlefield 2, k nimž ještě později přibyl futuristický Battlefield 2142 a před pár měsíci též zrušená, avšak velmi populární F2P Battlefield: Heroes. Revive zároveň nabízela ke stažení zdarma modifikované klienty těchto jinak mrtvých her. Za více než tři roky své existence se do služby zaregistrovalo téměř milion hráčů (sám jsem skrze ně nedávno instaloval klienta BF2 kvůli modu Forgotten Hope2).

Jak šel čas s Battlefield multiplayerem

Battlefield hrám a ne jenom jim se v posledních letech věnuje na výstavách a nakonec vlastně i v recenzích pozornost spíše stran singleplayeru, zatímco na hru více hráčů se tradičně trošku pozapomíná. Ohromné rozpočty, hollywoodské hvězdy a filmové vyprávění jdou ostatně tímto způsobem prodat daleko lépe. Neznamená to ale, že jde o to hlavní! Obzvláště pak v případě Battlefieldu, který si na hře více hráčů udělal jméno, a jeho proměny skvěle demonstrují nejen vývoj průmyslu, ale i DIC, jako firmy směřující od otevřenosti ke svazující nablýskanosti.

Obrázky z Bad Company 2 a Battlefield Heroes

Nákladní nádraží v Panamě a nová mapa Sunset Showdown pro freewarovku.

Battlefield Heroes: herní měna vs. skutečné peníze

Co se vlastně bude v gratis onlinovce od EA platit? A vystačíte si jen s penězi, které si vyděláte ve hře?

Battlefield Heroes - dojmy z bety

První zástupce nové generace zdarma dostupných webových her je tady. Jako chvilkové odreagování pro masy dokonalé, ale nezapomíná ani na náročnější hráče. + PŔEHLED DOVEDNOSTÍ POSTAV

Odklady Battlefield Heroes a Tiberium

EA také na konferenci pro investory slíbili smysluplně modernizovat své sporty na PC, které jim vynáší více než X360.

Bleskovky

  • 21. 4. 2015 - EA se rozhodlo k 14. červenci 2015 vypnout servery free to play titulů Battlefield Heroes, Battlefield Play4Free, Need for Speed World a FIFA World.

Hodnocení Metacritic:
69/100