zavřít

Odklady Battlefield Heroes a Tiberium

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

EA také na konferenci pro investory slíbili smysluplně modernizovat své sporty na PC, které jim vynáší více než X360.

Právě probíhá pravidelná konference ELectronic Arts pro investory a jako vždy přináší řadu novinek, které budou zajímat nejen jejich akcionáře:

Odklad taktické FPS Tiberium ze světa Command & Conquer. Nikoho to nemůže překvapit, hra chyběla na E3 i v podzimním line-upu EA, avšak málokdo čekal, že bude posun tak velký - až na období duben 2009 až březen 2010.

Zdrží se rovněž Battlefield Heroes, freewarová multiplayerová akce pro masy, která nevyjde koncem léta (tomu dosud nic nenasvědčovalo, ještě se pořádně nerozjel ani betatest), nýbrž až o Vánocích. Důvodem je podle Johna Riccitiella rozhodnutí soustředit se více na sociální a komunitní funkce ve hře.

Kompletní portfolio EA Sports včetně titulů, které si letos dávají od PC pauzu (Madden, NCAA Football, NBA Live - o jejich konzolové verze je teď menší zájem), se vrátí na osobní počítače příští rok a využije online konektivitu nějakým smysluplným způsobem. Peter Moore tím pravděpodobně myslí nedávno spekulovanou novou funkci, která má automaticky aktualizovat údaje o hráčích a týmech pravidelně každý den. EA Sports prý také laborují s jakýmsi předplatným (měsíční poplatky jako u onlinovek) pro "odměňování hráčů sportů". Jinak je asi každému jasné, že to obojí bude namířeno i proti pirátství.

- Číslem 450 tisíc celosvětově prodaných (nebo jen vyexpedovaných?) kusů byli definitivně umlčeni všichni, kdo se do EA dříve naváželi kvůli relativně slabým prodejům (60 tisíc kusů za květen) fyzikální puzzle hry Boom Blox pro Wii. EA to tehdy svedli na absenci marketingu a trpělivě vysvětlovali, že úspěch casual her posuzují jen v dlouhodobém měřítku (ani hardcore hry prý nehodnotí dle startu, nýbrž po půl roce). EA teď mají ve vývoji her pro Wii a DS.

- Editor pro vytváření příšerek ve Spore vlastní 2,5 milionu uživatelů (plná verze editoru nebo jen demo? asi úmyslné matení), kteří za pouhých šest týdnů uploadovali do Sporepedie 2 miliony potvor.

- Digitální distribuce her a pár soundtracků přes EA Store vygenerovala za období duben-červen 2008 tržby 90 milionů dolarů. Celková ztráta EA za poslední fiskální čtvrtletí (95 milionů dolarů) je ale podle agentury AP vyšší, než se předpokládalo, v reakci na což klesla hodnota akcií o 3 procenta. Tržby ale vzrostly na 804 mil.USD oproti 395 mil.USD ve stejném období o rok dříve.

- Tržby táhly Battlefield Bad Company, Mass Effect PC, UEFA EURO 2008 a Rock Band. Z jednotlivých herních systémů vydělávala uplynulé tři měsíce nejvíce PS3 (139 mil.USD), PC (86 mil.) a až třetí byl X360 (81 mil.)
zdroj: Shack, AP a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.