Batman Arkham Asylum
Věková dostupnost

Batman Arkham Asylum

Články

NeoRetro – hrajeme Batman: Arkham Asylum

Když se řekne, že má nějaká hra batmanovské souboje, víte, odkud vítr vane. Začal totiž foukat před deseti lety, kdy vyšel Batman: Arkham Asylum, inovativní akční adventura se skvěle zpracovanými souboji, které ovlivnily a dodnes ovlivňují řadu her. Arkham Asylum ale vynikal nejen akční složkou – tu totiž šikovně doplňovala složka detektivní, která z některých pasáží dělala skoro až klasickou adventuru.

Epic Games Store rozdává zdarma hned šest her s Batmanem

Část hráčské obce možná považuje Epic za největší zlo, které potkalo herní průmysl za dlouhé roky, to ale nemění nic na faktu, že si s jeho dárečky můžete budovat pořádně nadupanou knihovničku, aniž byste utratili jediný halíř. Tento týden si ulovíte hned šest her s netopýřím mužem v hlavní roli, a to jak ze série Batman Arkham, tak ze stavebnicového LEGO Batmana.

Batman: Return to Arkham vyjde v říjnu - srovnávací video předvádí vylepšenou grafiku

Batman: Return to Arkham je zajímavá, ale zároveň i krapet podivná kolekce Batman her od studia Rocksteady. Zajímavá je v tom, že díky přesunu na Unreal Engine 4 výrazně mění vzhled titulů Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City, a navíc obě hry zpřístupňuje majitelům současných konzolí PS4 a Xbox One. No a podivná je kolekce v tom, že neobsahuje všechny tři Batman hry od Rocksteady (když tedy přehlédneme absenci Batman: Arkham Origins, protože jde o prequel), čili vynechává loňský titul Batman: Arkham Knight. Chápu, že posledně jmenovaný titul není třeba „remasterovat“, protože je na PS4 a Xbox One dostupný, ale z formálního hlediska zkrátka v kolekci figurovat má. K čemu je člověku kolekce, která není kompletní… Když ovšem tento smutný fakt pomineme a vrátíme se k remasterům prvních dvou her, je všechno v pořádku. Záběry z nových verzí Arkham Asylum i Arkham City vypadají pěkně – posun oproti originálu je zjevný a zdá se, že odklad vydání kolekce z původního červencového termínu na 21. října se opravdu vyplatil. Nebo spíš vyplatí, hráčům.

Batman: Arkham Asylum a City se vrací v remasteru pro PS4 a Xbox One

Dobré hry nesmí být zapomenuty! To je nové heslo ve Warner Bros, kterým přijde líto, že hráči, kteří do her naskočili s PS4 a Xbox One neměli šanci okusit skvělé akční tituly ze série Arkham. Řešení je nasnadě a v současnosti obvyklé – remaster. 26. července tak vyjde Batman: Return to Arkham pro PlayStation 4 a Xbox One, v jejímž rámci najdete GOTY edice Arkham Asylum a Arkham City (a překvapivě už ne méně povedená Arkham Origins).

Bleskovky

  • 10. 9. 2018 - Studio Rocksteady (Batman) hledá mimo jiné i komunitního manažera, který se spolu s Warner Bros. postará o marketing očekávaného AAA titulu.

  • 6. 5. 2016 - Italský Gamestop na chvilku zařadil do nabídky Batman: Return to Arkham HD Collection pro Xbox One a PS4, který prý vyjde 16. října. Má nabídnout Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City včetně všech DLC.

  • 19. 4. 2016 - Nepotvrzeno: Pracuje se na Batman Arkham HD Collection pro PS4 a Xbox One, jehož obsahem budou graficky vylepšené verze her Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City včetně všech DLC. Do obchodů se má dostat 10. června.

  • 25. 5. 2015 - Warner Bros. prostřednictvím dotazníku zjišťuje názor na případnou remasterovanou verzi Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City pro PS4 a Xbox One.

  • 16. 4. 2015 - Evropské PSN zasáhla vlna nových slev. Za akční senu lze zakoupit např. Dying Light, Batman: Arkham Asylum či Injustice: Gods Among Us.

  • 23. 3. 2015 - Neoficiálně: Připravují se remasterované verze Batman Arkham Aslyum a Batman: Akrham City pro PS4 a Xbox One.

Hodnocení Metacritic:
91/100