Assassin's Creed: Revelations
Věková dostupnost

Assassin's Creed: Revelations

Články

Ubisoft rozjel sérii videí o historickém pozadí všech her série Assassin’s Creed

Série Assassin’s Creed je navzdory prvnímu zdání fiktivní, protože její příběhy pojednávají o mocném jablku Ráje, a dokonce i o bytostech jménem Isu, které stvořily člověka a formovaly jeho historii. Přesto vše stojí na skutečných základech. Každý díl se odehrává ve skutečném městě, ve kterém potkáváte skutečné historické postavy, které v dané době žily a něčím se proslavily. Ubisoft se rozhodl rozebrat tyto reálie v sérii dokumentárních videí.

Ezio už řádí na Kickstarteru v deskovce Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice

Napodruhé to třeba vyjde. Série Assassin’s Creed se dočkala své stolní verze před čtyřmi lety, ale bohužel si ji vzalo na triko studio plodící jednu marnost s licencí za druhou. Od Assassin’s Creed: Arena proto dejte ruce pryč (hra připomíná víc šachy než cokoliv spojeného s předlohou). Nicméně novinka Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice už vypadá jako důstojná adaptace, která si rozhodně zaslouží pozornost.

Chystá se nadějná stolní adaptace Assassin’s Creed s příběhem zasazeným do období renesance

Není to poprvé, co se někdo pokouší převést Assassin’s Creed do stolní podoby. A než začnete s nadšením hledat, dodám: bohužel. Čtyři roky stará Arena dělá videoherní sérii ostudu. Stala se obětí společnosti Cryptozoic Entertainment, která tou dobou skupovala licence a vydávala podprůměrné hry. Chystaná novinka Assassin’s Creed – Brotherhood of Venice je však od zkušeného týmu a slibuje odpovídající adaptaci.

Fight Club Speciál – Assassin's Creed

Speciální Fight Club věnovaný sérii o charismatických zabijácích jsme tu sice měli už před čtyřmi lety, opakování je ale matka moudrosti. Assassin's Creed letos slaví desáté narozeniny a za tu dobu se jeho rodina pořádně rozrostla nejen o komerčně úspěšné hry, ale taky o množství knih, komiksů, krátkých filmů a dokonce jeden celovečerní. Rozhodli jsme se, že si uplynulá dekáda zaslouží samostatnou rekapitulaci, což znamená i velký návrat Fight Club Speciálů o herních sériích. Role moderátora se tentokrát ujal Lukáš Grygar, kterého doplnili Alžběta Trojanová, Aleš Smutný, Šárka Tmějová a Václav Pecháček.

Ubisoft vydá v listopadu kolekci starších Assassin’s Creed her pro současné konzole

Remastery byly, jsou a budou dobrým prostředkem, jak znovu utržit na hrách, které už tak trochu zavál čas. Zatímco někdy je rozhodnutí remasterovat nějaký titul diskutabilní, je několik her, u nichž je jasné, že budou mít své kouzlo i na nové generaci konzolí. Když pominu stále vyhlíženou Red Dead Redemption, určitě sem budu řadit i trilogii Assassin’s Creed her s Eziem, která se ovšem v listopadu vrátí v remasterované The Ezio Collection pro Xbox One a PS4 (na PC nevyjde).

Evoluce Assassin's Creed aneb zabijácká sága, která zahnala vlastní smrt

Lidé milují žebříčky. Jediný, kdo miluje vytváření žebříčků víc než jejich čtenář (a nevyhnutelný kritik), je tvůrce žebříčků sám. S nástupem next-gen konzolí přichází další šance na bilancování a po hrách desetiletí, století a nejspíš i nejlepších hrách veškerého známého vesmíru tak přichází nejlepší hry jedné konzolové generace.

Bleskovky

  • 24. 3. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v dubnu 2017 zdarma Ryse: Son of Rome (XOne), Darksiders (XOne), The Walking Dead Season 2 (XOne, X360) a Assassin's Creed Revelations (XOne, X360). (+ video)

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
14. listopadu 2011
Recenze