Assassin's Creed Chronicles: China
Věková dostupnost

Assassin's Creed Chronicles: China

Články

Vychází první díl Assassin's Creed: Chronicles. Zavede vás do středověké Číny

První z trilogie stylizovaných plošinovek Assassin's Creed: Chronicles právě vychází. Na PC a Xbox One vychází čínský díl dnes, na PlayStation 4 zítra. Děj prvního dílu se točí kolem asasínky Šao Ťün, která utekla před masakrem svých bratří z rukou císaře Ťiaťing na západ. Zde dokončila svůj výcvik pod dohledem starého známého Ezia Auditore, a teď se vrací, aby se pomstila a obnovila čínské Bratrstvo.

Trilogie Assassin's Creed Chronicles představí tři asasíny z tří různých zemí

Ano, i tohle je cesta, kterou se značka Assassin's Creed může ubírat. Ačkoliv chápu, že Ubisoft chce své rodinné stříbro v podobě této značky zpeněžit, asi nejsem jediný příznivec série, který cítí, že hrát každý rok novou hru (loni dokonce dvě) se stejným obsahem začíná být poněkud zahlcující a stereotypní. Takže když máte značku, můžete ji použít i na jiné herní žánry – a právě takovým bude trilogie Assassin's Creed Chronicles, v jádru klasická plošinovka, která rozšiřuje toto universum a zároveň nabízí něco nového.

Kvůli problémům s Assassin's Creed Unity nabízí Ubisoft majitelům season passu hru zdarma

Snažit se někdy nestačí, jak dokazuje nečekané rozhodnutí Ubisoftu odškodnit majitele season passu pro Assassin's Creed Unity hrou zdarma. Tvůrci z Ubisoft Montreal sice od vydání Unity před dvěma týdny vychrlili už trojici updatů a další budou následovat, ale přesto, nebo právě proto Yannis Mallat (provozní ředitel kanadských studií Ubi) zavelel, aby firma přestala prodávat předplatné na budoucí DLC (aka season pass) a nabídla majitelům season passu hru od Ubisoftu zdarma. A navíc se Mallat ještě omluvil, což je v rámci veřejného prostoru čin spíše raritní, kterým by se mohl inspirovat nejeden prezident.

Součástí DLC nabídky pro Assassin's Creed Unity je i plošinovka z Číny

Předplatit si výměnou za mírnou slevu budoucí DLC (season pass) pro libovolnou hru je už delší dobu běžná praxe. Nikoho tedy nepřekvapí, že podobnou možnost nabízí i tvůrci Assassin's Creed Unity. Kromě bonusových misí do hlavní hry nabídne season pass rozsáhlé kampaňové rozšíření Dead Kings ze Saint–Denis a především akční plošinovku Assassin's Creed Chronicles: China - hlavní hrdinkou této samotstatné hry má být čínská asasínka Šao Ťün (díky AB!).

Bleskovky

  • 11. 2. 10:34 - Oslavte lunární nový rok s Assassin’s Creed Chronicles: China zdarma

  • 4. 11. 2020 - Assassin’s Creed se vrací na stránky mangy

  • 25. 8. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v září 2016 zdarma Earthlock: Festival of Magic (XOne), Assassin’s Creed Chronicles: China (XOne), Mirror’s Edge (XOne, X360) a Forza Horizon (XOne, X360).

  • 30. 3. 2015 - Spekulace: Assassin's Creed Chronicles: China dorazí rovněž na PSV.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
67/100
Datum recenze:
27. dubna 2015
Recenze