Ashen

Ashen

Články

Prvním hrám vypršela roční exkluzivita Epicu

V roce 2019 se hodně mluvilo o novém digitálním obchodě Epic Games Store a jeho politika stále vyvolává emoce na různých stranách barikády. Někomu je další nainstalovaný launcher putna, jiný ho nemůže vystát kvůli agresivnímu získávání exkluzivit, další si jednoduše počkají ten rok na uvedení her na Steam a ostatní platformy. A ten poslední typ hráčů se dočkal právě teď.

Nečekaně otevřený Epic Games Store láká na exkluzivní tituly a hry zdarma

Před dvěma dny jsme se dozvěděli o dalším plánovaném online obchodu s hrami od studia Epic Games. Tehdy výkonný ředitel Tim Sweeney neřekl konkrétní datum spuštění obchodu, ale vše naznačovalo až příští rok. Náznaky jsou ty tam, Epic Games Store už jede v plném provozu a láká na slibované hry zdarma.

Ashen se inspiruje u Dark Souls, ale promění ostatní hráče v chytrá NPC

Soubojový systém jako z Dark Souls, prozkoumávání stylizovaného otevřeného světa a pasivní kooperativní multiplayer podobný tomu z Journey. Akční RPG Ashen se chce zaměřit na formování vztahů, přátelství a důvěry skrz spolupráci, což ukazuje i v jedenáctiminutovém videu z letošního Gamescomu.

Temné akční RPG Ashen si půjčuje souboje z Dark Souls a multiplayer z Journey

Depresivní svět akčního RPG Ashen operuje pod jednou z nejzajímavějších premis, které jsem v poslední době slyšel. Slunce zde vůbec neexistuje, a jediným důvodem, proč všemu nevládne naprostá tma, jsou občasné gigantické erupce osvětlující zbytky civilizace. Ty však zároveň všechno halí do neproniknutelné, dusivé vrstvy prachu. Přežít tváří v tvář nehostinným podmínkám a bezpočtu strašných stvoření znamená naučit se složitý bojový systém a kooperovat s ostatními hráči.

Nejhezčí trailery z E3 2015

Jak předvést to nejlepší ze své dlouholeté práce v jedné nebo dvou minutách? Před tímto nezávidění hodným úkolem stojí každý rok před E3 všichni vývojáři, kteří se chtějí na výstavě v ostré konkurenci prezentovat. Do našeho speciálu jsme v průběhu uplynulého týdne zpracovali bezmála 200 videí, mezi kterými najdete jak dlouhé záběry z hraní, tak krátké teasery. Budeme samozřejmě rádi, když si postupně projdete všechny, ale chápeme, že to není v silách vás všech. Vybrali jsme tedy sérii podle nás nejlepších trailerů (prezentační gameplay videa jsme tedy v tomto případě vynechali), které E3 2015 přinesla a překládáme vám je v jednoduchém přehledu...

Indie okénko Microsoftu - od 30. let přes piráty až po slepou holčičku

Tisková konference Microsoftu na letošní E3 nebyla jen plná velkých tříáčkových her. Ke slovu se dostala také plejáda nezávislých, nebo obecně menších her a tady je potřeba uznat, že si Microsoft umí vybírat. Pestrost výběru rozhodně nechybí a můžeme tu najít jak menší hry od velkých studií, ambiciózní a relativně velké hry od malých studií, až po opravdu nezávislé projekty několika málo nadšenců.

Bleskovky

  • 15. 6. 2018 - ARPG Ashen půjde dohrát i v singleplayeru.

  • 10. 6. 2018 - Od června nabídne Xbox Game Pass novou funkci FastStart (pro vybrané tituly), díky které můžete začít hrát hru ještě před jejím kompletním stažením. Ashen, Warhammer Vermintide 2 a Phoenix Pointbudou k dispozici v této službě hned v den vydání. Již dnes t

  • 1. 3. 2018 - Hra Ashen nenabídne hlasový ani textový chat.

  • 12. 6. 2017 - RPG adventura Ashen od indie studia Aurora44 vyjde na PC a Xbox One 30. dubna 2018. (+ trailer)

  • 20. 6. 2016 - RPG adventura Ashen vyjde až v průběhu příštího roku.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
6. ledna 2020
Recenze