zavřít

Temné akční RPG Ashen si půjčuje souboje z Dark Souls a multiplayer z Journey

Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Depresivní svět akčního RPG Ashen operuje pod jednou z nejzajímavějších premis, které jsem v poslední době slyšel. Slunce zde vůbec neexistuje, a jediným důvodem, proč všemu nevládne naprostá tma, jsou občasné gigantické erupce osvětlující zbytky civilizace. Ty však zároveň všechno halí do neproniknutelné, dusivé vrstvy prachu. Přežít tváří v tvář nehostinným podmínkám a bezpočtu strašných stvoření znamená naučit se složitý bojový systém a kooperovat s ostatními hráči.

Kdo hrál Dark Souls, ten by se měl v prašné temnotě cítit jako doma. Zdejší boje jsou totiž založené na pečlivém načasování úderů, správě výdrže, a samozřejmě také na smrtelně nebezpečných nepřátelích. Každý z nich vás může připravit o život, a obrovitým bossům, jakým je třeba strašný válečník z nového E3 traileru, bezpochyby podlehnete nesčetněkrát.

Ashen nabízí svobodu. Otevřený svět, v němž můžete jít, kam chcete. A volbu, zda se spolčit s jinými hráči, na něž po vzoru Journey náhodně narazíte v takzvaném pasivním multiplayeru. „Ashen se v jádru točí kolem tvorby vztahů. Hráči si můžou navzájem zkřížit cestu a vybrat si, že těm, kterým věří, ukážou cestu do svého tábora. Tam si mohou jen na chvilku odpočinout u táboráku, nebo klidně zůstat,“ napsali tvůrci v tiskové zprávě.

Pokud někdo rozšíří váš skromný domov, přinese s sebou kromě své konejšivé přítomnosti také užitečné schopnosti a možnosti craftingu. Vývojáři z Aurora44 upozorňují, že spolupráce bude klíčem k úspěchu – nejen na základně, ale především při riskantních výpravách do prašné divočiny. Jen se musíte smířit s tím, že z místních obyvatel nevyloudíte žádné velké emoce. Ony se těžko ukazují, když nemáte obličej.

Ashen vyjde na PC a Xbox One 30. dubna 2018.

Tagy: akční fantasy RPG multiplayer otevřený svět e3 2015 E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.