Anthem
Věková dostupnost

Anthem

Články

VIDEO: Rychlý souhrn novinek týdne

Co se událo během týdne!

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Vzestup a pád RPG veteránů: Co se stalo s lidmi z BioWare?

Studio BioWare letos slaví 25. výročí od založení. Není tomu tak dávno, co mělo mezi milovníky RPG nedostižnou pověst, jíž se ostatní studia snažila vyrovnat. Jenže skvělé herní firmy jsou tvořené konkrétními lidmi, a těch původních už v kanadském studiu moc nezbylo. Víc než zašlou slávu značky se tak možná vyplatí sledovat konkrétní jména a projekty, k nimž se veteráni kdysi věhlasného studia rozhodli vrtnout. Ať už v rámci kariérního postupu, nebo krize středního věku.

Bioware hodlá předělat a restartovat Anthem

Tak nám ten investigativní novinář z Kotaku skutečně nelhal. Jason Schreier v listopadu loňského roku tvrdil, že se v Bioware rozjela debata o budoucnosti zpackaného projektu Anthem. Spekulovalo se především o tom, že se celá hra předělá do podoby, kterou by si hráči zahráli přeci jen raději. A samotné Bioware to nyní potvrzuje.

Bleskovky

  • 17. 10. 2019 - Do Anthem dorazil event Season of Skulls.

  • 30. 5. 2019 - Anthem se dočkal nového patche, kataklyzma si před vydáním projde ještě betatestem na veřejném serveru. Podrobnosti BioWare zveřejní dnes ve večerním streamu.

  • 25. 4. 2019 - Anthem už přestalo hrát 53 % majitelů hry, dalších 19 % odchod zvažuje. Může za to systém lootu i chabá odezva vývojářů.

  • 24. 4. 2019 - Anthem odkládá na neurčito spoustu slibovaného obsahu ze své road mapy.

  • 27. 3. 2019 - Patch 1.0.4 pro Anthem rozbíjí lootování, Bioware pracuje na opravě.

  • 20. 3. 2019 - Šéf Bioware je prý z launche Anthem "velmi zklamaný," práce na hře nicméně přesto pokračují.

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
59/100
Datum recenze:
25. února 2019
Recenze