Máte námět či připomínku? Napište nám
Anthem
Věková dostupnost

Anthem

Články

Chystané remaky a remastery: Seznam her, které čeká omlazení

Pomalu se dostáváme do bodu, kdy se častěji dozvídáme o technické předělávce starší hry než o zbrusu novém zážitku. Dobře, to možná trochu přeháním, ale remastery a remaky jsou dnes na denním pořádku. Pojďme si proto připomenout ty nejzajímavější z nich, které se v nejbližších měsících a letech chystají sahat na zlatý fond herní historie i na jeho méně proslulé kapitoly.

Vzestup a pád RPG veteránů: Co se stalo s lidmi z BioWare?

Studio BioWare letos slaví 25. výročí od založení. Není tomu tak dávno, co mělo mezi milovníky RPG nedostižnou pověst, jíž se ostatní studia snažila vyrovnat. Jenže skvělé herní firmy jsou tvořené konkrétními lidmi, a těch původních už v kanadském studiu moc nezbylo. Víc než zašlou slávu značky se tak možná vyplatí sledovat konkrétní jména a projekty, k nimž se veteráni kdysi věhlasného studia rozhodli vrtnout. Ať už v rámci kariérního postupu, nebo krize středního věku.

Bioware hodlá předělat a restartovat Anthem

Tak nám ten investigativní novinář z Kotaku skutečně nelhal. Jason Schreier v listopadu loňského roku tvrdil, že se v Bioware rozjela debata o budoucnosti zpackaného projektu Anthem. Spekulovalo se především o tom, že se celá hra předělá do podoby, kterou by si hráči zahráli přeci jen raději. A samotné Bioware to nyní potvrzuje.

Best of 2019: Vyhlášení čtenářské hry roku

Leden nám pomalu končí a s ním tím končí i bilancování uplynulého roku. Za naši redakci jsme už nejlepší hry za 2019 vyhlásili snad ve všech myslitelných kategoriích, přidali i osobní zhodnocení jednotlivých členů redakce a nyní nám zbývá už vyhlásit pouze volby vás, našich věrných čtenářů. Některé výsledky jsou překvapivé, jiné zas tolik ne, tak pojďme na to!

Jaké jsou nejvýdělečnější hry posledních dvaceti let?

Analytická společnost NPD Group na svém Twitteru zveřejnila americké žebříčky nejvýdělečnějších titulů za uplynulé dvě dekády i jednotlivé roky. Zatímco období 2000-2009 bylo érou hudebních titulů a cvičebních programů pro Wii, od roku 2010 Američané stále častěji sahají po virtuálních zbraních. Na úplné špici najdeme Grand Theft Auto V, polovinu z 20 příček zabírají různé ročníky série Call of Duty.

Bleskovky

  • 17. 10. 2019 - Do Anthem dorazil event Season of Skulls.

  • 30. 5. 2019 - Anthem se dočkal nového patche, kataklyzma si před vydáním projde ještě betatestem na veřejném serveru. Podrobnosti BioWare zveřejní dnes ve večerním streamu.

  • 25. 4. 2019 - Anthem už přestalo hrát 53 % majitelů hry, dalších 19 % odchod zvažuje. Může za to systém lootu i chabá odezva vývojářů.

  • 24. 4. 2019 - Anthem odkládá na neurčito spoustu slibovaného obsahu ze své road mapy.

  • 27. 3. 2019 - Patch 1.0.4 pro Anthem rozbíjí lootování, Bioware pracuje na opravě.

  • 20. 3. 2019 - Šéf Bioware je prý z launche Anthem "velmi zklamaný," práce na hře nicméně přesto pokračují.

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
59/100
Datum recenze:
25. února 2019
Recenze