BioWare se rozpovídal o Dragon Age i Mass Effectu, plakát prý nabízí 5 skrytých narážek
zdroj: BioWare

BioWare se rozpovídal o Dragon Age i Mass Effectu, plakát prý nabízí 5 skrytých narážek

7. 1. 2022 13:55 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Gary McKay, generální ředitel BioWare, vydal na oficiálním blogu firmy novoroční vzkaz. V něm se rozpovídal o tom, jak byl rok 2021 náročný: Řeč byla například o drsné sněhové vánici, která loni v únoru zasáhla Austin, město, v němž firma sídlí.

McKay zmínil také fakt, že i přes těžkosti pandemie se BioWare dokázal přizpůsobit práci z domova. Navíc se společnost nově rozhodla najímat talenty z celé Severní Ameriky bez nutnosti se přestěhovat do Austinu. Potenciálně by tak mohlo studio získat zajímavé nové tváře do svého týmu.

Ve zprávě se McKay také poplácal po zádech, jak se vývojářům povedl launch Mass Effect Legendary Edition s tím, že doufá, že podobný úspěch budou mít i další projekty. Jmenovitě zmínil chystaný Dragon Age 4, na kterém „pracuje zkušený tým talentovaných vývojářů“. McKay zároveň potvrdil, že půjde o singleplayerovou hru s důrazem na různé volby, čímž snad konečně utišil drby, že by nový Dragon Age měl být multiplayer ve stylu Anthem.

V blogu se také McKay krátce zmínil o pokračování Mass Effectu. Na plakátu, který vyšel v listopadu v rámci oslav N7 Day, je prý schováno alespoň 5 různých narážek. Co konkrétně ředitel myslí, je otázka. Každopádně se sami můžete podívat níže.

Patrný je například název lodi, která nese jméno SFX – tedy původní pracovní označení pro Mass Effect. Můžeme také vidět, že jeden z členů týmu odcházejících od lodi je Krogan a zhruba v horní třetině obrázku je vidět mrtvý Geth. Objevily se i teorie, že modrý kráter je zničené jádro technologie mass relay.

Fanoušci na internetu zkrátka mají na nějakou dobu o zábavu postaráno, ale bohužel je celkem jasné, že nový Mass Effect je prozatím hudbou vzdálené budoucnosti. Divili bychom se, kdyby v Bioware stihli letos vydat aspoň ten Dragon Age...

Nejnovější články