Mass Effect
Věková dostupnost

Mass Effect

Články

Návrat Mass Effectu? EA plánuje do dubna 2021 vydat neoznámený remaster

Společnost Electronic Arts včera zveřejnila plán, podle něhož vydá během tohoto fiskálního roku celkem 14 různých titulů. Do konce března příštího roku bychom se tak měli dočkat čtyř sportovních her, nějakých mobilních her, nezávislých titulů z projektu EA Originals, úplně nové značky a také jakéhosi „HD titulu“. A jeden z redaktorů VentureBeat si je prakticky jistý, že půjde o plastickou operaci pro nejoblíbenější herní sci-fi RPG sérii.

90 procent hráčů v Mass Effectu hrálo za hrdinného Paragona

Dobro a zlo, světlá a temná strana, Paragoni a Renegádi. BioWare se sice klonilo k tomu, že je velitel Shepard kladnou postavou tak nějak z principu a do dvojice škatulek ho rozřazuje spíš to, jestli se snaží být hrdinou z plakátů, anebo účelem světit prostředky, ale i tak: v Mass Effectu můžete být hodný skaut, nebo taky pěkný parchant. Leckdo by čekal, že hráči se budou chtít pořádně vyřádit s druhou možností, ale překvápko – v RPG jsme zřejmě skoro všichni hodní.

Vzestup a pád RPG veteránů: Co se stalo s lidmi z BioWare?

Studio BioWare letos slaví 25. výročí od založení. Není tomu tak dávno, co mělo mezi milovníky RPG nedostižnou pověst, jíž se ostatní studia snažila vyrovnat. Jenže skvělé herní firmy jsou tvořené konkrétními lidmi, a těch původních už v kanadském studiu moc nezbylo. Víc než zašlou slávu značky se tak možná vyplatí sledovat konkrétní jména a projekty, k nimž se veteráni kdysi věhlasného studia rozhodli vrtnout. Ať už v rámci kariérního postupu, nebo krize středního věku.

Naše nejvytouženější remaky a remastery

S remaky, remastery a všelijakými dalšími produkty vampýrsky sajícími peníze z chudáků nostalgiků se roztrhl extrémně lukrativní pytel, takže se do nového kabátku oblékají i hry, které bychom asi klidně dál vídali v roztrhaných hadrech (mluvíme o tobě, Panzer Dragoone). Naopak nějaké staré klenoty dál upí v osidlech odporné grafiky, špatného technického stavu a/nebo nízkého rozlišení. No a tak jsme dali hlavy dohromady a přinášíme vám redakční výběr toho, co by každopádně mělo být polapeno, přeleštěno a vypuštěno zpátky do světa. Jako obvykle – jeden redaktor, jedna hra.

Vzpomínáme: První Mass Effect vytvořil opravdový sci-fi svět

O tom, co vše slíbil a splnil, či nesplnil první Mass Effect, se již napsaly stohy bitů. V součtu je však první díl ságy pozoruhodný už jen tím, že se vůbec udál. I když se pobíhání pro presidiu Citadely cukalo jako vesnická motorka, přesto nabídlo spolu s dalšími misemi chuť nového sci-fi univerza. Je to už 11 let, co Mass Effect 28. května 2008 vyšel na PC.

Bleskovky

  • 7. 5. 10:00 - EA vydá do konce března 2021 zatím neoznámený remaster, spekuluje se o nablýskání trilogie Mass Effect.

  • 12. 3. 2018 - Drew Karpyshyn, scénárista Mass Effect a Mass Effect 2, (znovu) opouští Bioware.

  • 24. 11. 2017 - Služba Xbox Game Pass nabídne od 1. prosince novou várku her (Gears of War 4, Darksiders: Warmastered Edition, Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, This War of Mine: The Little Ones, Casey Powell Lacrosse 16, Mega Man 10 a Mass Effect).

  • 29. 10. 2015 - EA Origin nabízí až 70% slevu na vybrané tituly. V akci naleznete např. Dragon Age Inquisition (20$), Battlefield Hardline (20$), Crysis Trilogy (25$) či Mass Effect Trilogy (15$).

  • 18. 6. 2015 - Video: Srovnání stejné části hry Mass Effect na X360 a Xbox One (při zpětné kompatibilitě).

  • 28. 4. 2014 - Online obchod Zmart spustil předobjednávku kompilace Mass Effect Trilogy i pro PS4 a Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
3. června 2008
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
20. listopadu 2007
Recenze